Предстоятель УАПЦ у Дублянах долучився до святкування храмового празника Успіння

У свято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня 2018 року) релігійна громада м. Дубляни Жовківсько-Кам’янка-Бузького деканату Львівської єпархії УАПЦ відсвяткувала 140-літній ювілей парафіяльної святині.

1


З цієї нагоди, на запрошення настоятеля та парафіян храму, на Жовківщину прибув Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, щоб спільно із громадою духовно розділити радість цієї надзвичайної події. На подвір’ї  під час звучання святкового передзвону Предстоятеля зустріли парафіяни, братство та сестринство.

2


Перед початком Богослужіння відбувся чин оновлення храму та освячення іконостасу. Духовенство піднесло молитви за доброчинців, жертводавців та парафіян храму, українських воїнів та волонтерів, за мир у нашій державі, згуртованість українців та об’єднання всіх гілок українського православ’я в єдину Помісну Православну Церкву.
Наприкінці Літургії з проповіддю до всіх присутніх звернувся Предстоятель, який, розповівши про безмежну любов Пресвятої Богородиці до всього людства, закликав до постійної та щирої молитви до Небесної Матері-Цариці, яка бажає кожній людині майбутні блага у Царстві Її Єдинородного Сина – нашого Спасителя Ісуса Христа.


3


Довідка: храм Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Дубляни збудований 1878 року. В період радянського комуністичного режиму, який ґрунтувався на атеїстичних поглядах для поширення відвертої антирелігійної пропаганди, певний час використовувся не за призначенням, однак, зусиллями жителів м. Дубляни у 1991 році був переданий громаді УАПЦ для задоволення її духовних потреб та звершення у ньому Богослужіннь. Цього ж року відреставрований. Впродовж останніх двох років церква завдяки старанню настоятеля та парафіян храму, зазнавши значних змін, преобразився. У 2017 році була замінена покрівля даху, звершено новий розпис стін, а у 2018 році замінено плитку на підлозі. виготовлено новий іконостас, а також Престіл, який був освячений Блаженнішим Митрополитом Макарієм спільно з священиками деканату напередодні парафіяльного ювілею.

Джерело: фб-сторінка секретаря-референта Консисторії Львівської єпархії, митр.прот. Руслана Матвієнка