Предстоятелі українських Церков взяли участь в урочистостях з нагоди Дня соборності України

den sobornosti ukrainu_2015_1У державних урочистостях з нагоди Дня соборності України 22 січня 2015 року взяли участь Предстоятелі українських Церков. Також у покладаннях квітів взяли участь члени Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій, урядовці, народні депутати України.

Після урочистостей  Патріарх УПЦ КП Філарет спільно з Патріархом УГКЦ поспілкувалися з пресою.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет наголосив, що Україна переможе.

«Ми переможемо тому, що правда на нашому боці. Не ми агресори, а Росія – агресор. Може Бог бути з неправдою? Ніколи… Соборність України проголошена 1919 року, сьогодні в часі війни за незалежність України проявилася, як ніколи. Громадяни усієї держави об’єдналися у війні з агресором. Молоді хлопці з усієї України їдуть на Донбас, щоби захистити Україну, так само і волонтери, незалежно від віку й статі, віддають останнє, аби підтримати воїнів» – зазначив патріарх Філарет.

Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук звернувся до громадян України з проханням єднання в соборній молитві за Україну.

«Ми сьогодні усі єднаємося в соборній молитві, молитві за нашу країну, за тих невинних вбитих, про яких отримали інформацію»,— каже Блаженніший Святослав Шевчук і додає, що Майдан вистояв завдяки тому, що молився соборною молитвою усіх людей. «До такої молитви я заохочую та закликаю сьогодні усіх жителів нашої України, усіх людей доброї волі», — зазначає предстоятель УГКЦ.

Нагадаємо, 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що ознаменувало собою об’єднання історичних українських земель в єдину незалежну Державу. Офіційно державне свято День соборності України введено у 1999 році.

За матеріалами: kyrios.org.ua