Президент УКУ владика Борис (Гудзяк) отримав найвищий орден Франції

Єпископ УГКЦ Борис (Гудзяк), президент Українського католицького університету у Львові став Кавалером Ордену Почесного Легіону Французької Республіки. Високу нагороду українському єпископові 7 травня вручив у Сенаті Французької Республіки посол Франції в Україні Ален Ремі. Орден присудив президент Франсуа Оланд відповідно до рапорту, який подав прем’єр-міністр Франції.

«Розуміючи, що це відзначення — вияв уваги до представника українців, в час, коли Україна переживає великий виклик і потребує великої солідарності, висловлюю Республіці глибоку вдячність. Цей орден приймаю від імені десятків тисяч українських воїнів, що зараз безстрашно захищають не лише гідність, незалежність та територіальну цілісність України, але й гідність і цінності всієї Європи, зокрема і Франції. З вдячністю згадую їх жертву та жертву Героїв Небесної Сотні, що загинули в лютому 2014 року на Майдані. З мільйонами вони відстоювали своє право вибирати майбутнє, право на свободу, право на гідність», – наголосив під час вручення нагороди Владика Борис.

Для цивільної (невійськової) особи цей орден є найвищим визнанням заслуг перед Францією. Орден має три ступені: кавалер, офіцер, командор. Владика Борис став кавалером цього ордену, девіз якого: «Честь і Вітчизна».

Нагадаємо, 21 липня 2012 року Бориса Ґудзяка призначили Апостольським Екзархом для українців греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу. Єпископ служить у Парижі.

За матеріалами: ucu.edu.ua