“Про покликання людини”: Владика Венедикт презентував у Львові унікальну книгу свідчень

Сьогодні, 8 жовтня 2021 року, у стінах Гарнізонного храму свв. апостолів  Петра і Павла правлячий єпископ єпархії св. Миколая з осідком у Чикаго Владика Венедикт презентував книгу роздумів та свідчень “Про покликання людини”.

Ця книга є немовби мозаїкою життєвих історій людей, які віднайшли своє особливе покликання через яке можуть служити ближнім, Богу, почуватися радісними і “на своєму місці”. У першій частині видання вміщені роздуми Владики про суть покликання і його невпинний пошук у житті, а у другій частині представлені реальні історії відомих багатьом постатей. Це зокрема, покійний Ігор Скочиляс, викладач УКУ, який для тих, хто його знав, є прикладом щоденної радісної, фактично, святості у мирянському стані, Зеня Кушпета – відома піаністка, яка пожертвувала блискучими перспективами задля служіння людям з розумовою неповносправністю, Владика Борис, який довгі роки ішов до священства та багато інших, хто своєю поставою робить світ краще.

“Коли я писав книжку, то пригадав собі важливу річ. Останніх більше 25 років, я майже не приймаю рішення про своє покликання. Ступивши крок в Церкву, інші допомагають мені розпізнати своє місце у житті. І це для мене величезна радість – бути відкритим. Коли я вчився у школі, то моя успішність була непоганою,  але мені було дуже тяжко писати твори. Я не мав покликання, призначення писати книжки, але чомусь Бог дав мені до цього взятися. Але, цього разу, Бог дав мені щось інше — разом писати книжку. І разом щось робити це непросто. Але, знову, Господь до цього покликав. Тому, це велика радість у моєму житті – завжди бути до послуху Богові. Бог знає краще, що є правдивим добром для нас і особисто для мене”, – розповів Владика Венедикт.

Присутніх також привітав директор видавництва “Свічадо” Богдан Трояновський і розповів, що праця над книгою була особливим часом для всіх його співпрацівників.

Родзинкою презентації стало те, що про книгу розповіли її співавтори — люди, чиї свідчення вміщені у цьому виданні.  Відтак, історії немовби “ожили” перед присутніми і замайоріли новими барвами. Це були дуже зворушливі хвилини для кожного учасника заходу.

Долучився до заходу також керівник департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко.

Додамо, що у книгу увійшли історії таких людей:

Зеня Кушпета, засновниця і натхненниця спільнот «Віра та Світло» та «Лярш» в Україні,
Борис Ґудзяк, митрополит Української Греко-­Католицької Церкви, президент Українського католицького університету,
Юрій Тарнавський, журналіст, терапевт з алко­- і наркозалежності, адміністратор Реабілітаційного центру УГКЦ «Дім Преображення»,
с. Наталія Мельник, генеральна настоятелька Згромадження сестер Пресвятої родини,
Тарас Добко, доктор філософії, перший проректор Українського католицького університету,
Віра і Зіновій Кузимків, члени міжнародного правління спільноти «Подружні зустрічі», лідери львівського осередку «Подружні зустрічі”,
Мирослав Маринович, правозахисник, публіцист, віцеректор Українського католицького університету,
Оля Вох, менеджерка, слухачка Вищого інституту економічних студій (Париж), у минулому – економ Паризької єпархії УГКЦ,
Богдан Трояновський, богослов, психолог, директор видавництва «Свічадо»,
 отець д-р Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії,
Микола Шарах, учасник відродження Білоруської Греко-Католицької Церкви, багаторічний голова греко-католицької парафії у Полоцьку,
Брія Блессінг, американська співачка й композиторка, тривалий час жила у Львові,
отець Олександр Затворник з Унева,
 Ігор Скочиляс, професор Українського католицького університету, про нього розповіла пані Галина Пастушук
Олеся Саноцька, засновниця спільноти взаємодопомоги «Оселя», про її покликання розповіла Наталя Саноцька

 

Підготувала: Оксана Бабенко, Фото: Myroslav Mtm