Промоутерка проєкту “Католицизм” в Україні с. Климентія Луків склала довічні обіти

18 липня 2020 року у каплиці Головного дому Згромадження Сестер святого священномученика Йосафата УГКЦ у Львові с. Климентія Луків, яка є промоутеркою всесітньовідомого медіапроєкту “Католицизм” в Україні,  склала довічні обіти.

Святу Літургію очолив о. Віктор Квасній, провінційний секретар Отців Василіян в Україні у співслужінні з численним духовенством. Завітали на визначну подію також рідні та друзі с. Климентії. Супроводжував моління молодіжний хор Архикатедрального Собору св. Юра,що є дуже символічним, адже у юності тривалий час сестра належала до Святоюрської молоді.

У своїй проповіді о. Віктор поділився роздумами про вагу та зміст обітів послуху, чистоти та убожества. 

“Під час складання довічних обітів я відчувала радість і вдячність.  Я прийняла Ісусове запрошення і відважилась віддати усе своє життя Тому, Хто мене полюбив.  Розумію, що це мій вибір на все життя. Загалом з часу мого приходу в монастир минуло 9 років. Я вступила у монастир у березні 2011 року, а у липні 2020 склала довічні обіти. За цей час мала можливість придивитися до життя сестер, до служіння, яке виконує Згромадження. Це був час мого духовного зростання і формування. Впродовж цих років Бог мені робив багато подарунків і давав різні знаки, що це моя дорога. Я тут дуже щаслива і розумію, що все тільки починається. Колись  написав Майстер Екгарт, що духовне життя – це не сходження на гору до далекого Бога, а радше занурення в Нього ”, – розповіла с. Климентія.

Сестра Климентія вірить, що участь у проєкті “Католицизм” – це велике Боже благословення для неї та її монашої спільноти. Праця над проєктом триває вже з 2018 року.  В 2019 році вдалося полагодити всі питання з документами, щоб переклад світового бестселеру “Католицизм” і однойменного серіалу стали можливими в Україні.  І те, що дубляж серіалу завершиться уже в липні – є особливим подарунком від Господа на її довічні обіти.

  “Святий Йосафат, Покровитель нашого Згромадження, помер за єдність Церкви. Нашою харизмою є молитися за цю єдність, яка є можлива лише через пізнання Ісуса Христа. Сьогодні всі сестри задіяні у проєкті “Католицизм”, бо розуміємо, що це добрий інструмент, який може послужити багатьом для зростання у вірі та любові до Ісуса і Його Церкви.  Ми разом радимося про наступні кроки, переглядаємо й обговорюємо цей серіал, дискутуємо, які моменти в перекладі можна покращити. В тому, що можемо сприяти популяризації цього євангелізаційного і просвітницького проєкту “Католицизм” в Україні вбачаємо Божу волю і велике щастя”.

   Нагадаю, що  28 травня 2020 року в Україні надійшла у продаж всесвітньо відома книга “Католицизм: мандрівка до серця віри” американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона. Українською мовою світовий бестселер видало Згромадження Сестер святого священномученика Йосафата УГКЦ спільно із видавництвом “Свічадо” з благословення Митрополита та Архієпископа Львівського Ігоря.  Книгу можна придбати у книгарнях “Свічадо” і в сестер йосафаток. Зараз завершується робота над дубляжем фільму українською мовою і над перекладом навчальної програми. Прем’єру багатосерійного фільму “Католицизм” заплановано попередньо на жовтень.

Підготувала Ярина Балабаник

Фото з Інтернету