Проректор ЛПБА о. Михайло Сивак побував на вечорі пам’яті генерал-поручника Петра Дяченка

200px-Петро_Дяченко-150x150Наприкінці січня у великій читальній залі Львівської обласної універсальної бібліотеки відбувся вечір пам’яті Петра Дяченка, українського вояка і патріота, командира формувань «Чорні запорожці», 2-гої дивізії УНА, протипанцерної бригади «Вільна Україна».

З благословення митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП Димитрія, участь у заході взяв проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михайло Сивак та студенти ЛПБА. Вечір розпочався із заупокійної літії за душу приснопам’ятного генерала Петра Дяченка.

У своєму слові отець Михайло зазначив, що проведення такого Вечора пам’яті є особливо актуальним у наш час, коли на Сході України відбуваються військові дії.

«В особі генерала-поручника Петра Дяченка ми бачимо приклад справжнього воїна, який готовий до останньої краплини крові захищати рідну землю. Саме його постать може служити зразком для наших сьогоднішніх бійців, які з неабиякою мужністю охороняють батьківщину» – переконаний о. Михайло.

Вечір вів член Львівського проводу ОУН Роман Кутний. Отаман львівського козацького стрілецького братства «Чорних запорожців» історик Всеволод Іськів виступив з доповіддю «Петро Дяченко – легендарний командир непереможних “Чорних запорожців”».

Також, бібліотекар відділу літератури з національного та духовного відродження Тарас Семенів презентував книжкову виставку і бібліографічний огляд літератури про П.Дяченка з фондів бібліотеки.

Крім того, на заході продемонстрували фільм «Чорні запорожці». Стрічка – це історія легендарної частині армії Української Народної Республіки – кінного полку «Чорних запорожців». Його незмінний командир Петро Дяченко мав улюблений вислів: «Сміливі мають щастя». Відповідно до свого життєвого кредо добирав у полк відчайдухів, які заради своєї Батьківщини готові були будь-якої миті йти на смерть.

За матеріалами: lpba.org.ua