«Пророк на скелі власних слабостей»: в УКУ розкажуть про іконописця Єжи Новосельського

З ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ та Польського інституту у Києві відбудеться відкрита лекція «Пророк на скелі власних слабостей». Зустріч проведе Андрій Шкраб’юк, який розповість про важливі богословські сенси, що їх хотів донести через свої роботи талановитий художник та іконописець Єжи (Юрій) Новосельський.

Андрій Шкраб’юк – протопсалт, перекладач літургійних текстів та аспірант богослов’я, він багато років перекладає твори Новосельського.

Лекція відбудеться у четвер, 22 вересня, о 19:00 перед храмом Святої Софії Премудрості Божої (Українського католицького університету) на площі Святої Софії Премудрості Божої, 1, вулиця Козельницька, 4, Львів.

З 30 липня 2022 львів’яни мають можливість оглянути виставку сучасної ікони польського іконописця українського походження Єжи Новосельського (1923 – 2011). Він був професором Академії мистецтв у Кракові, удостоєний звання Doctor honoris causa Львівської академії мистецтв (2008).

Новосельський створив власний неповторний художній стиль: поєднував у своєму малярстві дві філософії — західну і східну, дві культури — польську та українську. Попри те, що він був сучасним художником, був заглибленим у візантійську традицію.

З 15 по 28 вересня виставка розташована на території студентського містечка УКУ перед храмом Святої Софії Премудрості Божої. Експозицію також планують виставляти в інших локаціях Львова.

По детальнішу інформацію звертайтеся romano@ucu.edu.ua

Джерело: ecumenicalstudies.org.ua