«Прощення ворогам нашим і творення їм добра є справжньою великодушністю»: 10 цитат святих про прощення

  1. Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших. Євангеліє від Матфея, 6-а глава, 14-15-ий стих.
  2. Коли стоїте на молитві, прощайте, коли щось маєте на кого, щоб і Отець ваш Небесний відпустив вам гріхи ваші. Якщо ж не прощаєте, то і Отець ваш Небесний не відпустить вам гріхів ваших. Євангеліє від Марка, 11-а глава, 25-26-ий стих.
  3. Не судіть, то і вас не судитимуть; не осуджуйте, то й вас не осудять; прощайте, то й вас прощатимуть. Євангеліє від Луки, 6-а глава, 37-ий стих.
  4. Вдягнiться, як обранi Божi, святi та улюбленi, в милосер­дя, благiсть, смиренномуд­рiсть, лагiднiсть, довготерпiння, по­ступаючись один одному i про­ща­ючи взаємно, коли хто на кого має скаргу: як Христос прос­тив вас, так i ви. Послання святого апостола Павла до Колосян, 3-а глава, 12-13-ий стих.
  5. Ніщо так не уподібнює нас Богові, як те, коли ми прощаємо людей злих, які ображають нас. Святитель Іван Золотоустий.
  6. Прощай – отримавши прощення; милуй – помилуваний. Людинолюбством здобувай людинолюбство, поки є до того час. Святитель Григорій Богослов.
  7. Вірна ознака відпущення нам гріхів полягає у сердечному відчутті прощення ближнім усіх їх провин проти нас. Святитель Ігантій Брянчанінов.
  8. Якщо ти, людина, не прощаєш того, хто згрішив проти тебе, то не обтяжуй себе постом і молитвою. Якщо брату своєму, на якого за що-небудь маєш гнів, ти не прощаєш, то даремно постиш і молишся: Бог не прийме тебе. Преподобний Єфрем Сирін.
  9. Прощення ворогам нашим і творення їм добра є справжньою великодушністю – однією з найбільших богоподібних рис. Преподобний Никодим Святогорець.
  10. Можеш також, коли згрішить перед тобою брат твій, помилувати його і простити йому гріх його, щоб і ти отримав прощення від Бога; бо сказано: прощатимете і вам проститься (Лк. 6, 37). Преподобний авва Дорофей.

Джерело: Фейсбук-сторінка Дніпровської єпархії ПЦУ