Протоієрей Андрій Дуда: “Хвороба – це школа смирення”

Віднайдено останній, неопублікований допис о. Андрія Дуди:

“Останній допис, що написав мій дорогий брат, отець Андрій Дуда, датований 9-им квітня 2020 року, який він, на жаль, не встиг опублікувати…

Життя – дорогоцінний і єдиний дар. Ми ж часто беззмістовно та безпечно витрачаємо його на пусті речі, забуваючи про його короткочасність. Ми так погрузли в щоденній суєті, що забули про найцінніший скарб – Життя. Ми шукаємо щастя і не знаходимо, а воно насправді дуже близько. ” Царство Небесне всередині вас”, – говорить Господь. І коли ми знайдемо його у своїй душі – ми з’єднаємось з Христом і знайдемо справжню радість, яку від нас ніхто ніколи не зможе забрати. Ми ніколи не зійдемо на манівці в цьому оманливому світі.
Через пандемію, яка огорнула цілий світ, розуміємо, що насправді “людина” не звучить гордо, але усвідомлюємо, що хвороба – це школа смирення. Ось де бачимо, що бідні, нагі та безпомічні. Ми хочемо, щоб наші проблеми вирішились якнайшвидше, і це справедливо. Але нам необхідно зрозуміти і засвоїти життєво важливий урок. Якщо ми його не опануємо, на нашому шляху зявиться інша неприємність. Оскільки питання зовсім не в тому, щоб просто вирішити ту чи іншу проблему, а в тому, щоб зрозуміти і осягнути такі поняття як любов, милосердя, смирення, прощення; змінити своє відношення до людей, до природи, до Бога і до самого себе.
Сьогодні Господь промовляє до кожного з нас. Він каже: «Не бійся!» Ці слова Бог говорив великим мужам, героям віри: Аврааму, Ісааку, Якову, Мойсею, Іллі, Даниїлу, і усьому Ізраїлю, а також учням, апостолу Павлу, та багатьом іншим. Сьогодні Господь звертається до тебе й каже: “Не бійся, бо Я з тобою.”(Іс. 41:10) Адже Він наше світло, і дорога, і життя: «Я – світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя.» (Йо. 8:12)

Джерело: фб-сторінка Nazar Spilnyk