Прихожани згорілої у Львові церкви УПЦ вимагали розслідування в мерії і ЛОДА

1448303_1497894У понеділок, 5 лютого, близько 12:00 год. до холу Львівської облдержадміністрації прийшли близько 40 прихожан церкви УПЦ на Сихові, яка згоріла вночі 3 лютого. Серед них також були кілька священиків, зокрема настоятель храму о. Володимир Кузьо. Усі вони вимагали зустрічі з головою ЛОДА Олегом Синюткою.

Люди, які прийшли до ЛОДА, відмовлялись спілкуватись із журналістами, звинувативши їх у тому, що вони «працюють на злочинну владу». Водночас люди вимагали зустрічі з головою ЛОДА Олегом Синюткою. З їхніх розмов між собою було зрозуміло, що вони домагаються справедливого розслідування пожежі.

Олег Синютка вийшов до прихожан УПЦ та пояснив, що зустрінеться з ними ввечері, як і було домовлено раніше.

Пізніше всі ці люди пішли до Львівської міськради. Вони увійшли в сесійну залу, куди до них вийшов в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко.

«До сесійної зали міської ради прийшли кілька десятків людей. Вони принесли звернення до міського голови. Згодом вони отримають відповідь на це звернення, як і передбачено законом. Окрім цього вони, зокрема настоятель храму св. Володимира отець Володимир Кузьо, висловили суть свого звернення. Йшлося про те, що люди вимагають від міського голови вплинути на правоохоронні органи, аби ті активніше розслідували пожежу у їхній церкві та покарали винних», – сказав  Євген Бойко.

Нагадаємо, в ніч на 3 лютого у храмі св. Володимира УПЦ на просп. Червоної Калини, 89 виникла пожежа – вогонь знищив обшивку даху, дерев’яне перекриття на площі 100 м2 та церковний інвентар, а також підлогу та облицювання стін. За попередньою версією ДСНС у Львівській області, причина пожежі – коротке замикання електромережі. У ДСНС та поліції повідомили, що джерело вогню було всередині храму.

Однак представники УПЦ вважають, що храм підпалили «радикально налаштовані люди». Про це зокрема заявив архієпископ Філарет.

Додамо також, що за тиждень до пожежі, а саме 28 січня, кількадесят людей пікетували храм св. Володимира. Вони стверджували, що церква побутована незаконно, і вимагали її демонтажу. Між учасниками пікету та прихильниками Московського патріархату тоді виникли сутички.

Як пізніше повідомили у спільноті «Варта 1» на Facebook, вийшовши з міської ради, віряни УПЦ  пішли до Головного управління Нацполіції у Львівській області на пл. Григоренка. Там вони також вимагали, аби правоохоронці належним чином розслідували пожежу.

Джерело: ZAHID.NET