Приклад жертовності подружжя: святі Наталія та Адріан

densvyatojinataliji-702x4598 вересня Церква відзначає пам’ять святих Наталії та Адріана.

Адріан і Наталія жили в Нікомидії Віфінській при імператорі Максиміані (305-311). Адріан був язичником, а Наталія – ​​таємною християнкою. Адріан був начальником судової палати Нікомідії і йому довелося узгоджувати вирок для християн. Адріан захотів дізнатися, заради чого християни так стpaждають і вони розповіли йому про віру в життя вічне і в божественну винагороду.

28-річний Адріан прийняв християнство і сам вписав себе в список заарештованих християн, яких готували до стpaти.

У день страти Наталія, злякавшись, що Адріан може похитнутися при вигляді стpaждань і смepті інших мyчеників, попросила кaтів почати стpaту з її чоловіка і сама поклала його ноги на ковадло, потім вона поклала його руку, від відсікання якої він одразу ж помep.

Наталія таємно взяла руку чоловіка і сховала її. Максиміан, стpaтивши всіх християн в темниці, повелів спaлити тiла мyчеників. Але з волі Божої почалася сильна гроза, і багато хто з мyчителів були вбuті блискавкою.

Дощ погасив палаючу піч, і християни змогли вийняти з печі не пошкоджені вогнем тiла святих. Благочестивий християнин на ім’я Євсевій зібрав останки святих і привіз в місто Аргірополь поблизу Візантія. Наталя втекла з рукою Адріана в Аргірополь. Після прибуття в Аргірополь Наталія прийшла в храм з тiлами мyчеників і з’єднала руку Адріана з його тiлом і тут же помepла.

Незважаючи на безкpoвну кoнчину і те, що вона не піддалася тiлесним тopтурам, Наталя була зарахована до числа мyчеників за своє безмежне співчуття чоловікові і іншим мyченикам.

Приклад подружжя святих Наталії та Адріана спонукають нас замислитись про важливість присутності домашньої Церкви у житті чоловіка і жінки; повного віддання Богові. Святі представляють, як можна спільно служити, молитися і водночас бути увіковічненими. Постава таких подружжів освячується Божим миром і благодаттю, у них – особливий трепет Господньої опіки. Думаю, що приклад святих – найкращий зразок для того, аби розуміти справжню цінність подружжя, абсолютно відходячи від орієнтирів меркантильного світу.

Підготувала Юліана Лавриш

За матеріалами: “Львів місто натхнення”