«Радість нам ся явила»: цієї неділі в Архикатедральному Соборі св. Юра прощатимуться з колядою

молодіжний-хор4Львів’ян запрошують до Архикатедрального Собору св. Юра  (площа св. Юра, 5) на вечір прощання з колядою «Радість нам ся явила». Захід відбудеться у неділю, 7 лютого. Початок о. 17.00 год.

Серед учасників: митрополичий та молодіжний хори собору, вокальна формація семінаристів «Теофорос», клиросний хор священиків Львівської архиєпархії «Глас» та оркестр Львівської духовної семінарії Св. Духа та ін. колективи.

«Захід розпочнеться молитовно, з виконання богослужбових текстів празника Різдва. Адже Різдво це не тільки вечеря, кутя і колядки. Ми хочемо передати усю глибину таїнства Різдва Христового саме тому заспіваємо давні напіви XV-XVII ст. – зі збірки Ірмосів» – розповідають у Львівській архиєпархії УГКЦ.

Далі тішитимуть колядками хори та ансамблі. А на завершення вечора, на подвір’ї перед собором заграє оркестр семінарії та відбудеться  частування.

Всіх охочих запрошують до участі щоб разом розділити радість світлого празника Різдва Христового.

«Піснеспіви Різдва, що змальовують велич і глибину воплочення Бога, наповнюють різдвяний час особливим духом божественної ласки і небесного світла. Бо наші предки прославляли народження Сонця радісними співами й святкуваннями, так само і ми прославляємо народження Сонця Правди та прославляємо в той же спосіб, оспівуючи Його втілення колядками.

Давні колядки, що їх виспівували колись наші предки, свій зміст черпають з древніх похвальних текстів, які оспівують Таїнство Воплочення Божого Сина. Багато відомих і невідомих авторів, натхнені благодаттю Святого Духа, у текстах колядок — простих, а іноді наївних —  розкривали зміст цього великого Таїнства.

Колядники, що приходять до хати, приносять із собою особливий дух Різдва, з їхнім співом приходить сам Христос, народжений у вертепі, зігрітий теплим диханням ягнят, оспіваний янголами, обдарований мудрецями. Він приходить до кожного дому, втирає сльози і наповнює серця надією» – зазначають організатори.