Релігія у мистецтві: Львівський музей історії релігії запрошує на виставку «ПРАВОСЛАВ’Я ART»

У п’ятницю, 31 серпня, о 16:00 у Львівському музеї історії релігії відбудеться відкриття виставки «ПРАВОСЛАВ’Я ART» – творчого доробку Наталії Теодорату і її батька Богдана Носача, присвячений, 1030-річчю Хрещення Київської Русі.


1


Виставка «ПРАВОСЛАВ’Я ART» – присвячена 1030-річчю Хрещення Київської Русі. Це іконописні твори Наталії Теодорату і різьба по дереву Богдана Носича, це душа і серце українців, які люблять цей Божий світ, намагаються робити його кращим, багатшим, духовнішим.

«Шлях до захоплення мистецтвом – у кожного свій. Після закінчення Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного я поїхала до Греції, де і почались мої творчі пошуки. Змалку мені подобалось малювати, успадкувавши дар бачити світ і відтворювати його на полотні від свого батька. Щоб удосконалити свої навички малярства, у Греції відвідувала школу малювання й іконопису при префектурі Кіфісіа в Афінах», – розповідає Наталія Теодорату.


2


Навчання дало свої результати: Наталія наважилась представляти свої роботи на виставках у префектурах Афін, брати участь у мистецьких конкурсах. Після кількох виставок художницю 2005 року запросили до співпраці з відомим іконописцем, який проживає в Америці, Нікосом Андріотісом. До сьогодні Наталії Теодорату співпрацює з кількома галереями в Афінах.

Богдан Носач різьбою по дереву займався ще в дитинстві. Але доля склалася так, що у 25 років працював на Чорнобильській АЕС. Через шість років, 1983 року, повернувся у Львів. Тут працював спеціалістом художнього цеху фірми «Райдуга». Після виходу на пенсію улюблена справа дитинства захопила його повністю. Тоді почав вирізьблювати рамки для картин, різні моделі кораблів, відтворювати копії дерев’яних церков Львівщини, Польщі. Його вироби зберігаються у приватних колекціонерів в Україні, й поза її межами.

Джерело: ЗІК

Фото із сайту https://afisha.vash.ua/