Ресурсний простір для жінок “WOWoman”: Жіноче лідерство в дії

У Львові стартував проєкт “WOWoman. Потенціал в тобі”. Він про жінок і для жінок, про їхні цілі, формування в собі лідера, бажання розвивати свою громаду, церкву чи організацію та формувати ціннісне середовище для жіноцтва. Запустили його при програмі “Лідерство і служіння” Української освітньої платформи. 

У рамках проєкту з учасницями впродовж пів року працюватимуть експерти, які допоможуть здобути основні інструменти до соціального підприємництва та втілення проєктних планів. 

“Ми прагнемо подбати про середовище жінок, які прагнуть більшого.  Більшість жінок є дружинами священників, яким  складно реалізувати себе на фоні ініціативних і активних чоловіків.  У межах програми вони навчаться створювати власні проєкти та реалізовувати їх. Ця платформа відрізняється від інших проєктів жіночого лідерства тим, що тут панує духовність та цінності, а учасниці можуть проконсультуватися з психологом та духівником”, – зізнається менеджерка проєкту  Каріна Михайляк. 

До слова, у жовтні вже відбулася інтро-зустріч та перший модуль для учасниць навчальної програми, де їх навчали тайм менеджменту, ролі жінки в Біблії та як розвинути у собі лідерський потенціал.

“Духовна велич Львова” поспілкувалася з однією із тренером проєкту “WOWoman” Світланою Бугай, яка ексклюзивно для читачів поділилась секретами як знайти баланс між домашнім побутом та кар’єрою та як побороти страх самореалізації. 

-Чому  вирішили підтримати проєкт “WOWoman. Потенціал в тобі”?

-Я познайомилась з керівницею програми “Лідерства і служіння”, а згодом і авторки проєкту “WOWoman Наталею Шалатою на одному з тренінгів, де ми почали ділитися думками про ініціативні платформи лідерства для жінок. Так із зовсім невипадкової зустрічі і розмови, де прозвучала ідея, стартував цілий масштабний проєкт для жінок. Але реалізувався він ще задовго до того, як почали його розробляти. Ця програма про те, щоб розкрити потенціал жінки, дозволити  широко подивитися на світ без обмежень і знайти свої перспективи. На проєкт мене запросили як експертку, лідерку, менторку для жінок. Побачивши учасниць на відкритті програми, переконалась, що ми все робимо правильно і вчасно. Я вірю в цю ідею.

-Існує тонка межа між “жінка-домогосподиня” і “бізнесвумен”. Як знайти баланс між цими крайнощами?

Колись, я так само як і частина жінок, обмежувала себе стереотипами. Я перекладала частину відповідальностей на чоловіка, бо ж переконувала себе, що бізнес ведуть лише вони. І тільки згодом усвідомила, що і я маю брати на себе відповідальність за реалізацію планів. Недостатньо просто продукувати ідеї, а й відповідати за процеси і людей. Тоді я перестала порівнювати себе із чоловіками, наголошую, жінки не можуть себе порівняти із чоловіками, а лише із собою вчорашньою. Коли жінка порівнює себе із чоловіком, вона починає боротись і конкурувати з ним, а ми ж маємо співпрацювати, допомагати і об’єднувати людей. У бізнесі немає різниці між чоловіком і жінкою. Я таки  залишаюсь жінкою, мамою, дружиною, при тому не втрачаю своєї ідентичності. Ця боротьба закінчилась, коли я усвідомила, що можу залишатися тим, ким я є.

-Буває, що жінки бояться своєї самореалізації. Як боротися з цим страхом?

-Існує страх поразки – втратити те, що отримали за життя. З іншого боку – страх перемоги. Коли жінка звикла до стабільності в житті і не готова до змін, а саме боїться змінити свою роль у сімейному побуті. Рекомендую шукати середовище людей-однодумців, які допоможуть перемогти страхи. Потрібно реалізувати свої плани, щоб стати ще цікавішою для своєї сім’ї та оточення. Жінка не перестане бути мамою і дружиною, водночас отримає бонуси для своєї перспективи. 

Жінка може вийти за межі домогосподині і перестати бачити світ як злісне середовище, де треба виборювати своє місце. Жінка має право на свої інтереси, може бути “агентом змін”, яка змінює світ на краще. Коли вона дозволяє собі бути тим, ким вона є, вона розвивається, якісно використовує потенціал і таланти якими наділив її Господь. Жінка не має виходити за межі, вона їх має розширювати. 

-Існує стереотип, що Церква ставить жінку на другий план. Як Церква сприяє розвитку жінки сьогодні?

-Церква сьогодні сучасна і гнучка в мисленні. Тут наголошують на рівноправності людей і побудові щасливих родин, спільнот і партнерських команд. Проєкти, які створюють у Церкві, це про велику відповідальність і залученість. Іноді людям зручно бути обмеженими і перекладати відповідальність на інших. Релігійні спільноти, що обмежують жінку, – це не про Біблію і віру, це не про те, чого вчить Христос. 

-Усе більше людей зараз страждає від вигорання і на певний час відходять від роботи, щоб відновитися. Як ви рятуєте себе від цього? 

-Відверто скажу – я не дозволяю собі зупинятись. Одна справа, коли я зупиняюсь, щоб перевести дух і відпочити, але світ не стоїть на місці, він постійно рухається. Тому я знайшла для себе комфортний темп, швидкість, якою мені зручно рухатися в житті. Я керую цією швидкістю так, щоб вона була мені під силу, і не дозволяю зовнішньому середовищу впливати на моє життя. 

Якщо людина відчуває постійну втому і рутину, треба негайно щось змінювати, але точно не зупинятися. Зупинившись, ти знову почнеш діяти тим самим алгоритмом, який постійно буде повторюватися заново. Головне – любов до своєї справи. Я люблю свою роботу і вірю в неї. Мене оточують люди, з якими ми об’єднані однією ідею і кооперуємось в якісну команду, де є довіра і допомога. 

-Що таке жіночність, як жінці її віднайти і правильно нею користуватися?

Жіночність – це не про покору і терпіння. Жіночність – це про милосердя. Жіночність – про турботу над іншими людьми, великодушність і гідність. Це сильна і відповідальна якість,  адже потребує мудрості, далекобачності і стратегії. Це про любов до себе та інших, про сприйняття себе такої, якою ти є.

-Які основні поради ви даєте жінкам, які приходять до вас навчатися…

-Щоденна мета полягає у тому, щоб кожного дня ставати  кращими. Основа цього – віра у себе, усе решта можна допрацювати. Людина не подолає відстані від мрії до реалізації, допоки не повірить у власні сили та ідею. Я вірю у своїх людей ще до того, як їхні люди повірять у них. Для цього я повинна бачити  їхню “стелю”. Людям необхідно знати про свій стартовий ресурс і потенціал, щоб згодом їх розширювати після кожної досягнутої цілі. Успіху без лідерства може досягти майже кожен, проте особистий успіх без лідерського хисту приносить лише обмежену ефективність. Що вище ви хочете піднятись, то більше лідерства вам потрібно, а для цього потрібна віра, досвід і знання. 

Додамо, програма “WOWoman. Потенціал в тобі” триватиме пів року та складатиметься з трьох блоків. Учасниці зустрічаються щомісяця у Львові, де говоритимуть про жіночий потенціал та свої пізнання, про комунікацію та стосунки з людьми, та реалізацію жінки в своїх проєктах. Навчальний курс підсумують екзаменаційним проєктом учасниць, та їх очікує поїздка до Італії.

Підготувала: Наталя Стареправо, фото авторки