“Результат переговорів патріархів Кирила і Варфоломія дає підстави для стриманого оптимізму” – речник УПЦ КП

У Стамбулі завершилася зустріч Патріарх РПЦ Кирила та Вселенського Патріарха. Речник Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) у себе на Фейсбуці прокоментував цю подію.

1

«Перші вістки з переговорів на Фанарі: Патріарх Кирил не досяг всього, заради чого їхав. Спочатку була зустріч у присутності всіх членів Синоду. Потім були перемовини тет-а-тет, лише з перекладом.

Представники МП були нервові та напружені. Зустріч завершилася перед 13:00. Очікувалося, що гості залишаться на обід, але вони відразу поїхали», – написав він.

«На питання журналіста Saken Aymurzaev: «Ваше Святейшество, ну как?», – відповів знервовано: «Хорошо, хорошо», але явно без задоволення, яке виявляє переговорник після успішних перемовин», – зазначив архиєпископ.

За словами речника УПЦ КП, підсумок переговорів дає підстави для стриманого оптимізму.

«Потім до журналістів вийшов митрополит Еммануїл, який був представником Патріарха на святі в Києві у липні. Він зробив коротку заяву, сутність якої була у фразі: ми ПОВІДОМИЛИ Патріарху про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке ІМПЛЕМЕНТУЄТЬСЯ. Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним.

В цілому підсумок переговорів для України дає підстави для стриманого оптимізму.

Однак не слід забувати, що «диявол ховається в деталях»», – сказав архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).

Також Владика Євстратій процитував слова грекомовного  видання: «Вселенський Патріарх проінформував російського Патріарха про те, що рішення про проголошення Української Автокефальної Церкви прийняте» – пише грекомовне видання Оrthodoxia.info, яке підтримує позицію Вселенського Патріарха.

Джерело: https://www.cerkva.info/