Рівноапостольна Марія Магдалина – шлях від грішниці до святої: 5 фактів

4 серпня Церква вшановує пам’ять св. рівноапостольної Марії Магдалини. Вона одна з перших сподобилася побачити Воскресіння Христове і сповістити про це апостолам. У Євангелії про святу рівноапостольну Марію Магдалину згадано лише в кількох епізодах – але кожен сповнений великої суті, вирізняючи святу мироносицю з-поміж інших послідовників Христових. Свята Марія Магдалина стала взірцем жертовної любові – любові, що сильніша за страх, любові, що втішає та вказує дорогу до Світла, яка підносить і сповнює сили та вічного блаженства.

  1. Марія Магдалина послідувала за Спасителем після зцілення від одержимості сімома бісами (Лк. 8: 2), і відтоді стала ревною Його ученицею.

 

  1. На відміну від багатьох апостолів, що розбіглися у страху після затримання Ісуса Христа, вона слідувала за Ним: стояла під хрестом на Голгофі разом із Богоматір’ю та апостолом Іоаном, бачила Його смерть і свідчила Його поховання.

 

  1. Любов у ній не просто перемогла страх – вона ж указала їй шлях до втіхи й спасіння, коли Марія Магдалина разом із іншими жінками-мироносицями прийшла до Гробу Господнього та почула від ангела благу звістку про Воскресіння Христове: «Чого шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, Він воскрес» (Лк. 24: 5-6).

 

  1. Їй же одній з перших Господь Ісус Христос явився після Свого Воскресіння, аби вона сповістила Його учнів, виділивши тим самим Марію Магдалину з-поміж усіх Своїх послідовників (Ін. 20: 11-18). Апостоли мали благовістувати усьому світові, а Марія Магдалина благовістувала самим апостолам.

 

  1. Коли після сходження Святого Духа апостоли розійшлися по всьому світу, проповідуючи слово Господнє, свята Марія Магдалина доєдналася до них. Ця відважна жінка довіку несла святу звістку до людей, благовістячи спершу в Єрусалимі, а пізніше в Римі та Ефесі, де за Переданням допомагала святому апостолу Іоану Богослову, і де завершила свій земний шлях.

У посланні до римлян святий апостол Павло згадує Маріам, яка «побагато потрудилася для нас» (Рим. 16: 6), поширюючи Христову віру по всій язичницькій Італії. Наслідуючи святу Марію Магдалину, маємо вчитися відданої жертовної любові та беззастережно довіряти Господу, аби знайти в Ньому втіху та спасіння.

За матеріалами Фейсбук-сторінки ПЦУ