Різдвяне кавування. У Львові Асоціація Богопосвячених осіб провела подячний вечір

Час напередодні Різдва – це про вдячність, підбиття підсумків. З цієї нагоди  14 грудня 2019 року, Асоціація богопосвячених осіб УГКЦ та РКЦ організувала Різдвяне кавування, щоб  створити можливість для спілкування та подякувати усім, хто сприяє служінню богопосвячених осіб в Україні. Благословив присутніх єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир.

До події активно долучилося монашество, миряни. Зокрема міський голова Львова Андрій Садовий, а також директор Департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко.

Із теплим словом подяки звернувся до кожного  виконавчий секретар Асоціації отець Роман (Лагіш), який також розповів про деякі проекти, організовані Асоціацією. Зокрема про видання книг, і проект “Порадня”: 

“У “Порадні” духовні особи, римо-католики, греко-католики можуть отримати фахову допомогу і підтримку у своїх людських зусиллях. Адже духовні особи – це також люди, які потребують Божої ласки. але також і людської допомоги. Ми також відкрилися на віддвіуваність цієї Порадні семінаристами двох обрядів. Це наш тішить. Це один з нових проектів. Нам вдалося провести 8 сесій для майже 50-ти сестер двох обрядів “Курс духовної віднови”. Це теж велика програма, яку ми вперше втілили в Україні, намагаємося її розвивати. Кав’ярня “Кармель” – це також наш маленький стартап, який триває 2 роки і продовжує свою діяльність. Нам вдалося видати кілька Ватиканських найновіших документів. Зокрема останнє до молоді. Наша особлива місія – стати місцем діалогу, єдності і культури”, – наголосив о. Роман. 

 

Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що у 2020 році у Львові буде акцент на культуру  і закликав богопосвячених осіб, а також всіх, хто їх підтримує долучатися до міських ініціатив, а можливо і пропонувати свої ідеї:

“Коли ми кажемо, що Рік 2020 у Львові – це фокус на культуру, то ми маємо на увазі культуру у мистецтві, культура у політиці, у економіці, громадському транспорті, культура в релігії. Культура як фундамент. Знаєте бур’ян сам росте. Його не треба доглядати.  Його не треба прополювати, він росте. А квітка, троянда, потребує тепла, так само як і ми з Вами.  Ми хочемо у цьому році більше дати цього тепла і інвестицій спрямувати, щоб ми з Вами ставали кращими. Люблю Вас. Бажаю всім добра, щоб ми змінюючи себе, змінювали цей світ, робили його кращим,добрішим, теплішим, бажаю всім теплого Різдва і великої-великої любові”. 

Додамо, що присутні не лише частувалися кавою, але й мали нагоду невимушеного спілкування, обміну ідеями, напрацювання нових ініціатив.

 

Частина фото Наталії Козяк, Тараса Косара, о. Тараса Михальчука