Різдвяний обід для бідних: У Львові запрошують долучитися до благодійної акції

Щороку у Львові 7 січня спільнота святого Егідія влаштовує різдвяний частунок для бідних. Таку акцію організатори проводять  вже близько 15 років.  Традиційно для людей з низьким соціальним статусом готують смаколики та подарунки. Однак цьогоріч ініціатива передбачає певні зміни.

“Ми святкуємо Різдво з бідними, щоб підкреслити – Ісус народився у бідній стаєнці.  А ці люди свідчать про присутність Христа.  Усе, що ми робимо для цих наших друзів, робимо і для Ісуса. Тому в Різдво ми хочемо поставити їх в центр як уособлення новонародженого Ісуса, якого ми приймаємо і вітаємо”, – ділиться координаторка спільноти Іванна Синицька. 

Як зізнається пані Іванна, на першу  різдвяну гостину прийшли приблизно дванадцять людей.  А цьогоріч організатори запросять понад 300 гостей, але й не відмовлять тим, хто прийде без запрошення. Традиційно таке свято влаштовували в одному з львівських храмів. Однак в січні різдвяний обід проведуть у двох локаціях з певними змінами відповідно до карантинних норм. 

“Щороку ми готували гостину у приміщенні одного з львівських храмів, де накривали стіл з гарячими стравами, кутею, пампушками та солодощами. Оскільки ми не можемо розмістити таку кількість людей в одному храмі, то ми проведемо два різдвяні обіди у храмах Львова – у церкві Покрови Богородиці на Личаківській та в храмі Архистратига Михаїла на Винниченка. Ми роздаватимемо  людям упаковані гостинці на вулиці. Кожен із учасників також отримає подарунок – теплі речі, солодощі та засоби особистої гігієни”,  – говорить організаторка Іванна. 

Щороку напередодні Різдва учасники отримують іменні запрошення на обід. Організатори вже знають цих людей, адже щочетверга бачаться з ними при роздачі їжі, яку ініціює спільнота святого Егідія у Львові. Кожного з бідних у спільноті вважають членом великої родини.

“Ми не сприймаємо їх як окрему категорію людей, які чогось потребують. Тому ми не називаємо їх бідними, а своїми друзями, яких приймаємо з любов’ю і повагою”, – наголошує координаторка спільноти.

До благодійної акції може долучитись кожен охочий. Небайдужі львів’яни можуть допомогти коштами, пожертвувати їжу або приєднатися до самого процесу підготовки  – пакувати подарунки, готувати смаколики та роздавати їжу. Організатори потребують допомоги волонтерів і в сам день різдвяного обіду – 7 січня. 

Додамо, різдвяний обід відбудеться у двох локаціях:

Церква Покрови Богородиці (Личаківська, 175а) з 10:00 до 17:00.

– Храм Архистратига Михаїла (Винниченка, 22) з 14:30 до 15:00.

Контакти координаторів ініціативи: 

0672845077 – Лариса Шидловська

0679532155 – Іванна Синицька

 Більше інформації про подію та допомогу волонтерів шукайте на сторінці спільноти святого Егідія у Фейсбуці.

Підготувала: Наталя Стареправо