Розпочато беатифікаційний процес Блаженнішого Любомира

26 лютого 2024 року, у день 91-ї річниці з дня народження Блаженнішого Любомира (Гузара), Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок його беатифікаційного процесу.

Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

У Декреті, яким предстоятель УГКЦ проголосив початок процесу беатифікації видатного церковного діяча й Глави Церкви Блаженнішого Любомира, підкреслюють, що його постать протягом шести років від переставлення до вічності залишається духовним орієнтиром для вірних. До вічності Патріарх Любомир відійшов 31 травня 2017 року.

«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», — зазначив Блаженніший Святослав у Декреті.

Розслідування щодо беатифікації та канонізації блаженнішого Любомира розпочато

У відповідь на численні звернення поодиноких людей та спільнот вірних Церква розпочала дослідження для беатифікаційного і канонізаційного процесу Патріарха, який між вірних уже має спонтанну славу святості і чимало з них моляться за його посередництвом. Заявником цієї справи з уряду (exofficio) є Київська Архиєпархія Української греко-католицької церкви.