СБУ викрила митрополита УПЦ МП на роботі в інтересах рф

Служба безпеки України викрила керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Про це СБУ повідомляє на своєму сайті.

Під час санкціонованих обшуків, проведених у рамках роботи із нейтралізації загроз державній безпеці, за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу, а також інші речові докази, які направлено на експертизу. Перевірка встановила, що навіть після повномасштабного вторгнення священнослужитель схвалював політику кремля, а на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За інформацією, доступною в мережі, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафана (Єлецьких). Водночас сьогодні ж ієрарх заперечив результати обшуків за місцем його проживання та в Тульчинському єпархіальному управлінні, заявивши: «”докази”, нібито знайдені в цих приміщеннях, жодного відношення ні до мене, ні до Тульчинської єпархії не мають».