Селище Крилос заробляє на смітті тисячі гривень. Як священники УГКЦ навчили півторатисячну громаду сортувати відходи

Майже щотижня громада селища Крилоса, озброївшись рукавиця та великими пакетами виходить на велике прибирання. Про це йдеться у програмі телеканалу НТА

“5 років тому, коли ми вперше проводили духовно-психологічні табори, то завжди прибирали не тільки ту територію, де розміщувався табір, але також прибирали певну локацію у селі”, – розповів отець Михайло, який здійснює служіння у селищі Крилос.

З часом толоки почастішали. А тепер толока стала звичкою для жителів селища.

“Приходила весна,осінь  і питання відходів ставало актуальним. Чув я такі відгуки, що невже немає про що говорити у церкві як про сміття?  Зауважував, що старші люди , коли ми починали говорити про відходи, демонстративно виходили з церкви”, – зазначив отець Михайло.

Спочатку люди реагували так, що  мовляв ніхто не буде це робити, буде тяжко, але нашу ініціативу підхопило ще 2 села.

Отець Ярослав та отець Михайло – священнослужителі парафії Успіння Пресвятої Богородиці села Крилос. Один одному вони – надійне плече.

“У нас так нема, що хтось кращий, а хтось гірший. Хто що вміє – те і робить. Ми допомагаємо тим, що одне одному не заважаємо. Якщо отець Михайло прагне щось починати, то я йому ніколи не бороню, але кажу, що завжди треба справу завершити”, – розповів парох храму о. Ярослав.

Як не дивно, але парафія зараз успішно заробляє завдяки сортуванню сміття.

“У серпні-вересні 2020 року облаштували майданчики для роздільного сортування відходів. Потім місцева влада нас підтримала, додала ще 1 майданчик, і 6-й майданчик вже був у школі з освітньою метою. Ми відштовхувалися від того на яку вторсировину найбільше є попит. У селі  – це скло, пляшка і також папір”, – розповів о. Михайло Дзуль.

Перший заробіток  був 740 гривень. Відходи здають по гривні за кілограм. Тепер за місяць громада назбирує 5  тонн,це 5 тисяч гривень. Їх спрямовують на розвиток села. 

 

Джерело: телеканал НТА