«Серцем народжені»: на фотовиставці львів’яни знайомилися із прийомними сім’ями

У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня 2023 року, на площі Ринок у Львові відкрили фотовиставку «Серцем народжені», присвячену прийомним сім’ям. Про це інформує Львівська міська рада. 
 
Герої фотопроєкту – прийомні батьки та діти і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, загалом 16 сімей, які прийняли дітей у свої родини. Один зі стендів залишили порожнім – із написом «Тут може бути фото саме вашої родини».
 

«Сьогодні той день, коли багато ініціатив присвячено дітям. Цієї ночі сталася трагедія – росіяни вбили ще одну дитину в Києві, тому всі заходи матимуть, на жаль, сумний відтінок. За час нової хвилі війни з боку Росії вбито сотні українських дітей. І цією акцією сьогодні ми акцентуємо на важливому – кожна дитина має мати опіку, особливо в такий непростий час. Тут зображені героїчні родини, які зробили важливий крок у своєму житті. І ми хочемо, щоби цей крок бачили всі і розуміли, що, попри різні обставини, кожна дитина, яка живе в Україні, повинна мати родинне тепло», – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Фотовиставка – це спільний проєкт управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради та ТРЦ Victoria Gardens.

 «Ми хочемо привернути увагу до дітей, які чекають на свої сім’ї. Хочемо продемонструвати громаді, що є дуже багато сімей, які вже зробили цей крок – взяли дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, у свою сім’ю. Кожен має можливість прийти, оглянути цю виставку і побачити, що це звичайні люди, звичайні сім’ї, де є люблячі батьки, і є діти, які вдячні батькам за ласку і турботу», – каже Володимир Фридрак, в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» ЛМР.

«Цінність таких проєктів у тому, що тут можна побачити справжню безумовну любов. Бо в людей, які виховують не своїх рідних дітей, але виховують їх як рідних, є чому повчитися. Повчитися саме безумовної любові. Під час роботи було стільки сміху, емоцій, радості. Такі теми – надважливі, вони торкають серце і душу, бо це – про любов», – ділиться Катерина Птаха, фотограф проєкту.

Фотовиставка експонуватиметься перед Ратушею до 3 червня. Опісля її можна буде побачити у ТРЦ Victoria Gardens до середини червня.

Мама-вихователька одного із дитячих будинків сімейного типу каже, що не потрібно боятися приймати дітей у свої родини. Це дуже відповідальний крок, але це дарує неймовірне відчуття і усвідомлення, що ти допомагаєм маленькому серцю дорослішати в середовищі любові і підтримки.

«До своєї мрії – усиновити дітей – ми йшли довгі роки. Спершу ми були патронатною сім’єю, а потім стали прийомними батьками. Я дуже раджу всім не боятися, якщо маєте в серці бажання взяти дитину. Ми маємо семеро прийомних дітей з різними долями, але ми знаходимо спільну мову», – каже Яна Король, мама-вихователька будинку сімейного типу.

«Я раджу людям, які мають поклик усиновити дитину, звернутися до нас, де є фахівці, які проконсультують і розкажуть. Я би радив людям, які готові прийняти дитину, не чекати вдалого моменту – просто треба зробити перший крок, а далі ми допоможемо, підтримаємо, забезпечимо психологічною підтримкою, юридичною консультацією», – наголошує Володимир Фридрак.  

Станом на сьогодні на обліку в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради є 521 дитина, і з них 460 – влаштовані у сімейні форми виховання (це 91%).

Фото Романа Балука