Сертифікатна програма для священиків УГКЦ в Казахстані

K1024_DSC00643Викладачі кафедри богослов’я ФБФ УКУ, з  ініціативи о. Василя Говери, Апостольського делегата для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії, організовують у Караганді сертифікатну програму для українських священиків, які служать в Казахстані.   Перший модуль програми відбувся 1 грудня. Загалом, подібних тижневих навчальних програм буде 10.  По одній на семестр – до весни 2018-го року.

о. Василь Говера розповів про те, що починаючи з 90-х років, до Казахстану для служіння нашим вірним, які опинилися в цій країні, приїжджають священики на 3-5, а то й більше років.

Віктор Жуковський,  завідувач кафедри богослов’я наголосив, що програма охоплюватиме різні ділянки богослов’я. На першій сесії, завідувач кафедри представив вибрані питання з догматики, патристики і духовності, а о. Андрій Олійник, викладач кафедри богослов’я, розповів про актуальні теми пасторального богослов’я і місіології. Були також розглянуті питання біблійного богослов’я і біблійної катехизи, літургіки, морального богослов’я, канонічного права, а також соціального вчення Церкви.

Кожного разу священиків чекає насичений тижневий курс (по чотири пари на день), у форматі лекцій та, що важливо, обговорень.

Отець Василь Говера наголосив на ще одному позитивному аспекті цієї програми: «Священики,  які служать в Казахстані, віддалені один від одного на сотні кілометрів. Навчання – це добра нагода разом зустрітися та обговорити спільні питання, проблеми, поділитися досвідом, чи разом виробити стратегію майбутньої праці. Адже життя сьогодні змінюється дуже швидко, виникають нові виклики та проблеми, як релігійні, так і соціальні. Тому потрібно бути завжди в курсі всього, що діється у світі, а тим більше слідкувати за розвитком богословської думки».

Після успішного завершення програми учасники отримають Сертифікат Українського Католицького Університету.