Сестра Юстина (Голубець): «Додаючи днів до твого життя»

Смерть новонародженої дитини – це тема, яку хочеться оминути, але це невіддільна частина нашого життя. Як допомогти батькам пережити втрату? Чому людина, яка проживе лише кілька секунд або днів від народження, гідна поваги та любові?

Перинатальні втрати*, паліативний догляд** – за цими малозрозумілими словами стоїть великий біль та велика любов.

Запрошуємо переглянути відео з цікавою та корисною розповіддю сестри Юстини (Голубець), керівника та співзасновника ГО «Слід життя». Розмовляв Назарій Петрів, керівник мініпроєкту «Crossroads» в рамках програми «Діалог» від Центру міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Libertas».

*Перинатальні втрати – випадки смерті плода або новонародженого в період від 22 тижні вагітності до сьомої доби після народження.

**Перинатальна паліативна опіка починається з моменту встановлення діагнозу або ж виявлення летальних вад у дитини. Ця опіка включає підготовку до народження та прийняття медичних рішень до народження, планування щодо збереження спогадів, наприклад, фотографії, емоційну підтримку, а також паліативну опіку після народження, якщо дитина живе довше, ніж декілька хвилин чи годин. Опіка може також містити медичне лікування-підтримку для дитини.