Сестри-альбертинки зводять у Львові притулок для самотніх жінок

Згромадження Сестер Альбертинок, які служать убогим, зводить у Львові притулок для жінок, яким немає де жити. Будівництво проводять за гроші релігійних організацій та благодійників. Про це пише Суспільне.

Жіночий притулок, де зможуть жити матері з дітьми та жінки, які втратили дім, сестри-альбертинки зводять в одному зі спальних районів Львова. За словами сестри Ієроніми, там зможе проживати до 70 людей.

«Зараз бачимо, що у Львові є багато жінок, матерів, які приїхали зі Сходу України. Тут десь живуть на квартирах чи в якомусь осередку. І для них це дуже важко. Знаю, що не мають куди повертатися, бо не мають свого дому. А вже немає навіть міста, Авдіївка, там вже немає де повертатися», — каже монахиня Згромадження Сестер Альбертинок сестра Ієроніма.

Роботи розпочали у 2020 році. Та через пандемію коронавірусу, а згодом — повномасштабну війну, не змогли швидко завершити будівництво.

«На даний час зроблені роботи з облаштування комунікацій, проведена електрика, зроблена вода, підведена каналізація до будинку. Зроблена міні-котельня, проводяться роботи по газифікації котельні», — зазначив головний інженер фірми-підрядника Євгеній Ковтанюк.

Прихисток складатиметься з трьох частин: двох житлових корпусів і костелу між ними. Також там буде спільна їдальня, а ще — пральня та кухня. Монахині також будуть мешкати у прихистку.

“Будуть мешкати жінки самотні з дітьми. Також переселенці зі Сходу України. Вони тут будуть проживати. В кожній кімнаті для жінок передбачена ванна. Зроблені вже повністю всі роботи, крім фарбування і укладання ламінату”, — каже представник фірми-підрядника Тарас Куліш. За його словами, роботи планують завершити до вересня 2023 року.

Згромадження Альбертинок у 1891 році заснував св. брат Альберт (Хмельовський) у Кракові. Вже за рік сестри активно працювали у Львові. Сестри Альбертинки, які служать убогим, допомагають людям, що опинилися у складних життєвих обставинах. Регулярно організовують благодійну акцію, під час якої відвідують бездомних осіб у різні куточки Львова. Будівництво дому для самотніх жінок допоможе із прихистком як тим, хто переживає важкі часи, так і переселенцям, які знашли притулок у Львові.

Також читайте: С. Ієроніма до 130-річчя Сестер Альбертинок: “Історія Згромадження пов’язана зі Львовом”

Як Сестри Альбертинки служать убогим у Львові? Фоторепортаж

Львів’ян закликають допомогти з будівництвом Дому для бездомних жінок та самотніх матерів. Як долучитися?

Фото: Суспільне Львів