Що ми знаємо про Таїнство вінчання?

Церква шанує шлюб чоловіка і жінки так високо, що розглядає його як Таїнство. А кожне Таїнство звершується з Божою присутністю, освячується Його благодаттю і винагороджується дарами Святого Духа. У Таїнстві вінчання дві людини Сам Господь об’єднує в єдине ціле, а «Що Бог з’єднав, того людина нехай не розлучає» (Мф. 19: 6).

Шлюб у Таїнстві не просто укладається, тут законний шлюб наповнюється і довершується Божою благодаттю. Ось чому так важливо приступати до Таїнства вінчання підготовленими, свідомими, з чистими намірами та щирими взаємними почуттями – аби воно звершилося на благо, і дари Святого Духа дали щедрий врожай на життєдайному ґрунті любові. Тоді сімейне життя буде мати найголовніше – міцний і непорушний фундамент.

Шлюб – це завжди невідома подорож. Ніхто не знає, якою саме вона буде і куди вас вестиме. Але в цій «подорожі» ви не самі, ви завжди – з Господом, благословенні Його допомогою. Головне, що ви маєте взяти з собою, вирушаючи у неї, – це любов, а також віру, надію і мудрість. І тоді, з Божою допомогою, ваша родина, ваша «мала Церква» буде укріплюватись, зростати, прикрашатися, оберігати від життєвих незгод, прихищати та зігрівати – і вже не лише вас, а й всіх довкола. 

Тож любіть одне одного, одружуйтесь, вінчайтеся – і нехай Господь дарує вам родинне довголіття, радість, успіх, добробут і щасливе продовження у дітях!

За матеріалами Фейсбук-сторінки ПЦУ