Що таке Проксомидія? Пояснення священника Олексія Філюка

Люди запитують що таке ПРОСКОМИДІЯ?
Відповідаю!
Проскомидія це невідємна частина Святої Літургії, на якій молитовно поминаються імена які ми подаємо в наміренні за здоров’я чи за упокій людей!
З просфор виймаються часточки в тому чи іншому наміренні парафіян.
Головним завданням Проскомидії, є приготування Святих Дарів – хліба і вина – до євхаристійного приношення – «Жертви Безкровної». Це відбувається на бічному престолі, що зветься «жертовник», без участі вірних. Тому слово «проскомидія означає «приношення», «пожертва». У цьому і полягає її суть.
Як правило, ті хто прийшов навіть вчасно на службу, вже не можуть подати записки на проскомидію. Лише мають змогу подати на поминальну сугубу єктенію під час літургії. А отже, пропускають саме важливе поминання.
Як правильно подати записку за здоровя чи за упокій душі на проскомидію?
Записку слід подавати у родовому відмінку, наприклад: ВОЛОДИМИРА, ТЕТЯНИ.. , та в чинній послідовності, наприклад спершу Імена батьків (якщо вони живі), своє ім’я, імена членів сім’ї, близьких та рідних.
Не поминаються в Церкві ті, хто не хрещені, іновірці та самогубці.
Як подати записки на проскомидію, якщо нема можливості прийти раніше перед службою?
Так як записки на Проскомидію слід подавати ввечері або найпізніше за пів години до початку служби, то одна з можливостей – написати записки за здалегідь на наступну службу Божу чи на декілька служб. Часто подають на 40 служб (Сорокоуст). Якщо ж в Храмі відбуваються лише недільні служби та свята, то 40 служб відбудуться на протязі року.
Якщо нема можливості, наприклад через далеку відстань чи інші обставини, особисто відвідати Богослужіння, то можна подати записки заочно, тобто без особистої присутності. Або онлайн)))
Джерело фб-сторінка священника о. Олексія Філюка