Шлях до святості у фільмі “Клара і Франциск”

“Клара і Франциск”  фільм, що надихає вірити у Бога, істинну людську любов та відданість. На основі реальних подій цю стрічку створив італійський режисер Фабріціо Коста за підтримки Ордену францисканців.

2

У центрі уваги: історія двох людей з Ассізі — святих Франциска і Клари. Стрічка оповідає про їхнє життя, духовний розвиток і особисте становлення. І Клара, і Франциск сильно вплинули один на одного, а об’єднала їх любов до Христа та ближніх. Для втілення цих образів обрали двох італійських акторів Етторе Бассі та Марію Петруоло. Вони чудово виконали роботу, можливо, не сприймаючи це як джерело прибутку, а віддаючи себе справі, пропускаючи сюжет через призму власних душ. Вміло передані емоції, впевненість, що пульсує у діях персонажів. Це, неначе, їх покликання — змусити нас повірити і перенести у далекі часи, коли творилася ця особлива історія.

23

Орден, який започаткував Франциск, вирізнявся своїм прогресивним мисленням: у той період, коли “єретики” палали на вогнищах інквізиції, вони керувалися святим Божим помислом і йшли на зустріч абсолютно всім. Вони не мали власних келій, жили практично на вулиці, уподібнювалися біднякам, їли найгіршу їжу, залишалися просто неба під дощем, снігом чи палючим сонцем. У це й же час ченці власноруч відбудовували храми, і особливою харизмою збирали все більше людей в лавах рідного ордену.

3

Все це можна віднайти у цій надихаючій стрічці. Фільм “Клара і Франциск” завершується тим самим кадром, з якого розпочався. І це несе в собі глибокий символічний зміст. Адже свій шлях святі продовжують й понині. Їхня місія допомагати тим, хто цього потребує, завжди знаходить відгомін у людських серцях. Клара піднімає свої глибокі сяючі очі і відповідає: “Не вагаючись”… А ми могли б з такою впевненістю постати перед цим запитанням?..

Автор: Ніна Наталюк