“Сім’я — місце любові, допомоги, надії”: 10 влучних порад Папи Франциска для щастя у подружжі

Коли між чоловіком та жінкою усе гаразд, то й світ та історія почуваються добре. В протилежному випадку світ стає негостинним, а історія зупиняється на місці.

  1. «Те, що переживається найважче, – це брак любові. Важко не отримати посмішки, не бути прийнятим. Важким деколи є мовчання. Інколи також у родині, між чоловіком та дружиною, між батьками та дітьми, між братами та сестрами. Без любові намагання обтяжують, стають нестерпними» (Зустріч сімей у Римі, жовтень 2013).
  2. «Існує три чарівні слова: Дозвіл – аби не виявляти брутального втручання в життя чоловіка чи дружини. Подяка – бути вдячним за те, що інший робить для мене; це краса вдячності. І ще одне: пробачення – що часто є найбільш складним, але необхідно просити його» (Загальна аудієнція на Площі святого Петра, 2 квітня 2014).
  3. «На своєму сімейному шляху ви разом переживаєте безліч незабутніх моментів. Однак, якщо бракує любові, бракує також радості, і справжню любов нам дарує Ісус» (Послання Папи родинам, 2 лютого).
  4. «Таємниця полягає в тому, що любов є сильнішою за моменти сварок, і тому я раджу подружжям ніколи не завершувати дня, не відновивши мир, – і так завжди» (Загальна аудієнція на Площі святого Петра, 2 квітня 2014.
  5. «Справжній зв’язок є завжди завдяки присутності Господа. Всі сім’ї мають потребу в Богові – всі, всі! Потребують Його допомоги, Його сили, Його благословення, Його милосердя, Його пробачення. І для цього потрібна простота! Щоб молитися в родині, необхідна простота! Коли сім’я молиться в єдності, зв’язок зміцнюється» (Проповідь під час Месси в день Зустрічі сімей, яка відбулася в Римі 2013).
  6. «Якщо любов – це стосунки, то вони будуються, як будинок. Ви ж не бажаєте споруджувати його на піщаному ґрунті почуттів, які з’являються і зникають, але прагнете будувати на камені справжньої любові – любові, що походить від Бога. Сім’я народжується в цьому проекті любові, що хоче зростати так, як будується дім: аби стати місцем любові, допомоги, надії» (Слова, звернені до заручених пар під час зустрічі на Площі святого Петра в день св. Валентина).
  7. «Сьогодні родину зневажають, нею нехтують, і що від нас вимагається – так це визнати красу, істинність і добро в тому, щоб створити родину, бути сім’єю сьогодні; це є незамінним для життя світу, для майбутнього людства» (Слова, звернені до єпископів 20 лютого 2014 під час зустрічі, на якій порушувалася тема сім’ї).
  8. «Шлюб – це довга подорож, яка триває ціле життя і потребує допомоги Ісуса, щоб іти разом, з довірою, аби приймати одне одного щодня й пробачати щодня – і це є найважливішим у сім’ї: вміти пробачати. Тому що всі ми маємо недоліки. Усі!» (Зустріч сімей у Римі, жовтень 2013).
  9. «Коли ми піклуємося про свою сім’ю та її потреби, коли розуміємо її труднощі та сподівання, (…) коли підтримуємо родину, – ці зусилля не лише є благом Церкви, але й допомагають усьому суспільству» (Звернення до єпископів Шрі-Ланки, 5 травня 2014).
  10. «Справжня радість походить від глибокої гармонії між людьми, яку всі переживають у своєму серці і яка дозволяє відчувати красу того, щоб бути разом, підтримувати одне одного на життєвому шляху» (Месса на завершення Зустрічі сімей у Римі).

За матеріалами: https://dyvensvit.org/, https://opusdei.org/