«Скарб життя Блаженнішого Мирослава Івана важливо зробити скарбом особистого життя віруючих людей у сучасному світі», – Блаженніший Святослав

dsc_0041_6a73210 серпня 2014 року у Долині пройшли святкування з нагоди 100-річчя від дня народження Блаженнішого Мирослава Івана кардинала (Любачівського). Очолив їх Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

Розмірковуючи про життя кардинала Мирослава Івана, Глава УГКЦ зауважив, що слова «Господь – кріпость моя» стали гаслом життя його попередника. За словами проповідника, коли Блаженніший Мирослав Іван покинув Долину, він занурився в буремне життя стрийської гімназії, де творилися закутки українського визвольного руху. Згодом він навчався у Львівській богословській академії. Потім, у найнебезпечніші роки для Європи, вчився в Австрії та Римі. «Усе своє життя він ішов поверх розбурханого моря, цілковито довіряючи своє життя Богові. Саме його Господь покликав повернути до княжого Львова освідок УГКЦ з вигнання додому», – додав він.

Як розповів Блаженніший Святослав, згодом «цей провідник УГКЦ і народу тріумфально повернувся на Батьківщину, яка теж тоді була подібна до розбурханого моря». «Проте він з постаттю молитовного і лагідного старця, тримаючи Ісуса за спасительну руку, провадив човном Церкви», – підкреслив проповідник.

Насамкінець Предстоятель Церкви додав, що саме кардинал Мирослав Іван 20 років тому поставив його в сан ієрея, а згодом скерував теперішнього очільника УГКЦ на студії до Рима.

«Скарб життя Блаженнішого Мирослава Івана важливо зробити скарбом особистого життя віруючих людей у сучасному світі», – сказав наприкінці проповіді Глава Церкви.

Урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження Блаженнішого Мирослава Івана кардинала (Любачівського) продовжилися освяченням пам’ятника на його честь.

Джерело: Інформаційний ресурс УГКЦ