Скільки часу Ісус присутній в Євхаристії після того, як ми прийняли Причастя?

Євхаристія – це великий скарб Церкви — у ній перебуває сам Ісус, прихований під виглядом хліба та вина. Катехизм Католицької церкви стверджує, що «у пресвятому Таїнстві Євхаристії перебувають “правдиво, дійсно і сутнісно, Тіло і Кров, поєднані з душею і Божеством Господа нашого Ісуса Христа, а отже, цілий Христос “» (ККЦ 1374).

Крім того, ця дійсна присутність Христа в Євхаристії не закінчується одразу, коли ми приймаємо Його під час Причастя. Далі Катехизм пояснює, що «євхаристійна присутність Христа розпочинається з моменту освячення і триває доти, доки існують євхаристійні види» (ККЦ 1377).

Тож як довго справжня присутність Ісуса залишається в наших тілах? До миті, як ми спожили Причастя, чи довше?

Є відома історія з життя святого Філіпа Нері, яка допомагає відповісти на це питання. Одного разу, коли він служив Месу, один чоловік прийняв Святе Причастя і відразу вийшов з церкви. Здавалося, цей чоловік не поважав Присутності всередині себе, і тому Філіп Нері вирішив використати цю можливість для повчання. Він послав двох вівтарників із запаленими свічками слідувати за чоловіком із церкви.

Йдучи вулицями Рима, чоловік обернувся і побачив, що вівтарники все ще слідують за ним. Це його збентежило, тож він повернувся до церкви і запитав Філіпа Нері, чому він послав за ним вівтарників. Святий Філіп Нері відповів: «Ми повинні віддати належну пошану нашому Господу, Якого ви забрали зі собою. Оскільки ви не дбаєте про те, щоб адорувати Його, я послав двох служителів, щоб вони робили це замість вас».

Зазвичай вважається, що євхаристійний вид хліба залишається приблизно 15 хвилин після споживання. Це ґрунтується на простій біології та відображає  твердження Катехизму, що присутність Христа «триває, доки існують євхаристійні види».

Тому багато святих рекомендували жертвувати хоча б 15 хвилин молитви після прийняття Євхаристії як подяку Богу. Це дозволяє душі насолоджуватися присутністю Бога і мати справжнє сердечне спілкування з Ісусом.

У теперішньому активному світі буває складно затримуватися після Служби Божої, але це не означає, що ми не можемо принаймні помолитися короткою молитвою подяки. Головне, що ми повинні пам’ятати, – фізична присутність Ісуса в Євхаристії залишається з нами протягом декількох хвилин і дає нам особливий час, коли ми можемо спілкуватися з нашим Господом і відчувати Його любов всередині нас.

Якщо одного дня ви забудете про це, то не дивуйтеся, якщо ваш парафіяльний священник пошле тих, хто прислуговує у вівтарі, слідувати за вами до вашої машини, коли ви підете з Літургії надто швидко.

На основі матеріалу Aleteia