“Скидати плащ рабства не легко”, – Владика Борис (Гудзяк), УГКЦ

1-782518_718121408208225_209554213_oПропонуємо вам переглянути найважливіші думки про Майдан, християнську гідність та справжню свободу єпископа УГКЦ (єпархія Св. Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії), провідного науковця у галузі церковної історії, президента Українського Католицького Університету, Владики Бориса (Гудзяка).

“Подумайте про те, чого найбільше прагнете. Просіть про це з глибини душі – у мирі та з надією, що Бог вислуховує вас, коли ви чините Його волю. Той, Хто так щедро нас обдарував, і в найближчих тижнях дарує нам свого Сина як немовля, дарує все. Він прагне того, що прагнемо ми, властиво, може тепер ми прагнеш, того, що велить Він – миру і радості, справедливості та правди в Україні і повсюди на землі”.

“Не бійтеся, тільки вірте, і Україна воскресне. Будьте мужні. Наша дорога до обіцяної землі з неволі – непроста. Ці дні змінюють ваші життя, і ви будете своїм внукам розповідати, як були на Майдані і як з піснею, молитвою боролися зі злом”.

“Те, що відбулося на Майдані, показало, що маленька горстка людей, озброєних любов’ю, вірою, дружбою, піснею і молитвою на устах, змогла вистояти проти озброєних силовиків. Сила відступила перед правдою і громадською солідарністю. Це є знак, який має бути дороговказом на майбутнє”.

“Після більше 20-ти років незалежності Україна знаходиться, можливо, лише в дорозі від полону до обітованої землі, лише зараз вдається по-трохи скидати аспекти колишнього тоталітарного режиму, але скидати плащ рабства не легко”.

“Українська нація відчутно подорослішала за останні півроку. Майдан, який мобілізував мільйони людей, спричинений фундаментальним бажанням людей жити гідно, захищати власні цінності, власне життя”.

“В останні місяці ми стали свідками народження нової нації. Окупована Україна стала лабораторією свободи і справедливості в пострадянському світі. У Європу Україна йде не як жебрак з простягнутою рукою, а як носій нових цінностей”.