«Слава Богу!» замість лайків. У Польщі створили християнську соціальну мережу

cr23456xswВипускники польських вишів – члени душпастирства при храмі св. Анни у Варшаві запустили Wspólnotowy.pl – християнський сайт соціальної мережі.

«Спільнота це не тільки сама молитва, але й ряд цілком земних справ, наприклад: як знайти помешкання, доброго лікаря або й вибратися на концерт. Тому ми створили місце в інтернеті, де люди з різних спільнот не тільки можуть брати участь у спілкуванні, але й дістати практичну інформацію», – розповідає Бернадетта Баран, учасниця «постудентської оази» в рамках душпастирства у храмі св. Анни.

Сервіс Wspólnotowy.pl, так само як інші соцмережі, має різні можливості. Кожен зареєстрований користувач може стоворити свій профіль, висилати повідомлення чи розміщувати інформацію.

«Поки що діє тільки обмін інформацією про нерухомість, але вже незабаром користувачі зможуть радити одне одному християнських лікарів, психологів, місця, де можна купити одяг для Першого Причастя, або книгарні», – пояснює Бернадетта.

У подальшому – подібно як у Фейсбуці – можна буде створити тематичну групу чи додати подію: інформацію про майбутню молитву, паломництва, концерти, харитативні збірки чи спільний похід на цікаву виставу.

«Ми стараємося відслідковувати інтереси користувачів і відповідати на їхні потреби», – зазначає Бернадетта.

На відміну від світських соцмереж, на Wspólnotowy.pl є молитовна скринька і куточок духовних порад, а замість лайків можна «благословляти» постинги.

«Ми також хочемо, щоби сервіс був безпечним місцем, вільним від вульгаризмів, хейтингу [поведінка ненависника і/або переслідувача, від англ. hate – ненависть. – Ред.], фейків, агресії, торгівлі даними. Сервіс має бути приємним для тих, хто хоче жити у згоді з християнськими цінностями, та служити таким людям якнайкраще», – пояснюють ініціатори.

wspolnotowy_logo-600x421За задумом творців, Wspólnotowy.pl також має стати найбільшою базою церковних спільнот по всій Польщі.

«Для нас важливо здобути якнайбільше користувачів і залучити їх до вміщення інформації про свої спільноти, припарафіяльні групи чи об’єднання. Завдяки функції геолокації, обравши конкретне місце, користувач одразу ж віднайде найближчу спільноту, ознайомиться з зареєстрованими на порталі учасниками, або ж зможе перевірити, хто з зареєстрованих співкористувачів навчається разом із ним у його виші», — додають творці ініціативи.

Wspólnotowy.pl стартував півтора тижні тому і вже має понад півтисячі користувачів. У вересні творці порталу планують провести інформаційну акцію в душпастирствах Варшави, а також запросити в інтернеті на свою першу подію — Святу Месу в намірі нового сайту і його користувачів.

За матеріалами: credo-ua.org