Слухачі Львівських братських студій роздумували про смирення

_dsc351616 вересня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі УПЦ КП.

Лекція була присвячена темі: “Смирення як християнська чеснота”.

Лектором виступив Керівник Консультативного центру “Кризових станів, психосоматичних розладів та депресій” при Львівсько-Сокальській єпархії УПЦ КП отець Сергій Кирилюк.

“…Розмовляти про смирення завжди важко, бо не знає смирення той, хто не смирився, а ми такими є, та, можна знайти напрямок і це вже вселяє оптимізм. Християнство – в цілому є оптимістична релігія і спосіб життя, бо хто перший увійшов в Царство Боже? Вірно! Розбійник! Бо смирився… Це не означає, що інше не важливе… Важливе і вкрай! Виконання заповідей Божих веде до бачення своїх гріхів, бачення своїх гріхів і багаторазові падіння – до розуміння своїх немочей, це – до смирення і уповання на Господа, Єдиного Помічника і Даруючого сили до подолання гріховних схильностей…” – зазначив лектор.

Отець Сергій разом з аудиторією слухачів провів інноваційний інтерактивний метод, а саме, з перших хвилин усі присутні мали можливість активно “перебивати” доповідача та задавати йому будь-які актуальні для них духовні проблеми запитання.

Упродовж розмови йшлося про:

“…На противагу до смирення маємо гордість (людина є центром свого життя, тільки собою керується і є собі «богом-провідником в усьому») та марнославство (коли переважає залежність від зовнішньої похвали і заохочення з іґнорацією всього іншого)…”.

“…Смирення з латинської мови humilitas – від слова humus, тобто, плодовита земля – ось приклад для наслідування – як смиренно земля все приймає, що Господь посилає їй – і дощ і сніг і засуху…”.

“…Смиритися – це примиритися вперш за все з Богом, далі – з оточуючими і насамкінець (чи насамперед – питання дискусійне) – з самим собою…”.

“…підсумування бесіди – смирення – це реалістичне бачення себе без зневіри із спрямуванням свого погляду на Любов Господню у даруванні сил подолати себе вітхозавітнього для народження себе нового у Господі…”.

Особливий акцент лектор зробив на питаннях дотичних до смирення категорій, а саме, “бачення своїх гріхів”, “тверезої (не образної!) молитви”, “розумного молитовного правила”, “хто є мудрий духівник? і послуху духівнику (і чи є такі сьогодні?)”, “чи варто хвалити дітей?”, “де межа між життєвою ейфорією  і відчуттям присутності Господа” та багато інших.

Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів’я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп’ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій – 096 450 4000 (Марія).

За матеріалами: Прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії