Сьогодні 15-та річниця повернення осідку УГКЦ до Києва

«Сьогодні тут у Патріаршому соборі ми стали перед Божим обличчям, щоби подякувати нашому Небесному Отцеві за особливу історичну подію нашої Церкви, Народу та Батьківщини. Сьогодні спогадуємо п’ятнадцяту річницю з дня повернення до Києва осідку Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви. Ця подія є надзвичайно глибока, багатопланова і для нас сьогодні має дуже важливе значення», – про це говорив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

Глава УГКЦ висловив слова особливої вдячності Богові за дар прозорливості «нашого батька і будівничого Патріаршого собору патріарха Любомира». Особливо за те, що Бог дав йому відчути той момент, коли настав час йому самому повернутися додому і за собою привести усіх дітей України і нашої Церкви. «Знаємо, що Блаженніший Любомир проголосив маніфест, в кому намагався накреслити дорогу відродження слави нового Єрусалиму в Києві. У своєму слові “Єдиний Божий народ у краї на київських горах” він показав нам, як потрібно сьогодні чувати і служити, як нам робити так, щоб небесний Єрусалим віддзеркалювався у Києві як у духовному центрі всіх дітей Київської Церкви», – сказав проповідник.

Зі слова патріарха Любомира Блаженніший Святослав виокремив дві думки, які вважає його заповітом: «Від державного підпорядкування Церкви – до соціального служіння» і «Від конфесійного протистояння – до першості у любові». «Це начебто ті кроки, якими ми почали йти у Києві п’ятнадцять років тому. Бачимо, як ще маємо багато справ для здійснення», – додав Глава УГКЦ.

«У п’ятнадцяту річницю до нас скероване Боже Слово: чувайте, служіть, пильнуйте і дбайте про свій народ. Сьогодні дякуємо Богові за можливість бути вдома і за те, що наш собор починає собирати, відповідно до Божого Слова, усіх дітей своєї Церкви. З огляду на це все, просім у Бога сили, благодаті Духа Святого, щоб всі ідеї і прагнення ми могли і надалі втілювати у життя. Звертаємося до нашого Любомира, який сьогодні, мабуть, чує нас на небесах: молися за нас, щоби діти Київської Церкви могли разом молитися і прославляти величне Боже ім’я Отця і Сина, і Святого Духа», – промовив на завершення духовний лідер українців.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ