«Сьогодні іду від вас і буду завжди за вас молитися», – десять сильних думок Митрополита Андрея Шептицького

Сьогодні іду від вас і буду завжди за вас молитися. Знайте, що в ту хвилину, як ви звернетеся до мене зі своєю молитвою, я відгукнуся на неї. У цьому запевнив Митрополит Андрей Шептицький напередодні своєї смерті у м. Львові. Сьогодні, 1 листопада 2020 року, минає 76-та річниця відходу до вічності Праведного митрополита Андрея. З огляду на це пропонуємо вам пригадати  маловідомі, проте надзвичайно сильні думки Львівського Митрополита УГКЦ.

 1. Християнське виховання є найбільшим добром у світі. Хоч би Ви не мали що дітям лишити, якщо дасте їм правдиву побожність, як навчите їх чесної праці, як устережете їх від неморальності, то лишите їм в спадщині найбільше добро, яке їм можете дати.
 1. Стережіться ненависті. Любіть всі своє, свого тримайтеся і про своє дбайте, але стережімся ненависті, бо ненависть – се чуство нехристиянське. Єднаймо свої сили, бо сили розділені завсігди будуть слабими.
 1. Ніколи не тратьте з очей Божої науки Ісуса Христа. Вкінці, ще раз до всіх вас разом , браття мої милі, звертаюся і прошу, щоби в кожній вашій праці ви ніколи не тратили з очей Божої науки Ісуса Христа. Пам’ятайте, що лиш Його наука приносить нам спасеніє, світло і силу, що з  Єго хреста спливає на нас через Святі Тайни Божа благодать.
 2. Будьте ощадними, але не скупими! Пам’ятайте, що добра, котрі посідаєте, маєте від Бога, а Бог  приказав вам давати милостиню. Пам’ятайте, що кожний дар, убогому даний, Всевишній сприймає на свій рахунок.
 1. Христос для мене є всім. Паси вівці мої.. Ці слова відносяться до всіх єпископів. Проте, коли я з волі Божої став вашим єпископом, то і від мене Христос очікує, що з любови до Него буду над Вами щиро працювати. Як же ж Христа не любити, коли Він  є для мене всім: отцем, братом, приятелем, – коли я Йому всім завдячую, що маю.
 2. Віра – провідник до спасіння. Людський розум не може власною силою добре пізнати Бога і Його волі. І якщо Бог не дав би нам віри, яка просвітила розум, то ми ніколи не могли б дійти до спасення.
 3. Спільна молитва має більшу силу, ніж молитва кожного зокрема. Нехай ціла родина – батько, мати і діти щодня спільно відмовляють молитви. Така молитва має більшу силу, не лише тому, що тут один за другого молиться, один другому випрошує ласки з неба, але ще й тому, що Ісус Христос обіцяв особливішим способом бути з тими, що лучаться в Його  імені.
 4. Під впливом Христової науки змінюється цілий світ. Зникають дикі звичаї і стають лагіднішими. Взаємні відносини людей опираються на  чеснотах  справедливості і любові. Тиранія перетворюється на батьківську владу, завданням якої є добро підчиненних і батьківська  опіка над ними.
 5. Останнім словом є слово любові. Не пусте то слово. Хотів  би з неба стягнути для вас проміння Сонця любові, того Сонця, що ним є Бог. Знаю, що тепло цього Сонця є єдиним ліком на всі ваші болі. І коли б міг цим теплом загріти вас, то, напевно  злегшив би  всі Ваші злидні й терпіння! Бо здається мені, що саме брак любови є джерелом всякої біди та нужди.
 6. Буду завжди за вас молитися. Сьогодні іду від вас і буду завжди за вас молитися. Знайте, що в ту хвилину, як ви звернитеся до мене зі своєю молитвою, я відгукнуся на неї.
  Підготувала Христина Кутнів