Сьогодні іменини Папи Франциска

papa francusk2013Католицька Церква відзначає день пам’яті св. Юрія 23 квітня. Саме сьогодні Папа Франциск святкує свої іменини, адже це його ім’я, яке в іспаномовній формі звучить як Хорхе.

Небесний покровитель Святого Отця жив на рубежі ІІІ-IV ст. Він походив з християнської палестинської сім’ї і займав високу військову посаду. Після смерті матері отримав багатий спадок, який роздав бідним. У період переслідування християн імператором Діоклетіаном св.Юрій не зрікся своєї віри, за що, після довгих катувань, був убитий. Це сталося 23 квітня 303 р. Культ св. Юрія відтоді поширився по всьому християнському світу. Св. Юрій вшановується як переможець зла і в іконографії часто представляється в образі вершника, що вражає дракона списом.

З нагоди іменин Папи за традицією, у Ватикані сьогодні вихідний день. У часи понтифікату святого Івана Павла II – Кароля Войтили – іменини Папи відзначали 4 листопада, в день пам’яті св. Карла Борромео. Іменини Венедикта XVI – Йозефа Ратцінгера – відзначали 19 березня, у празник св. Йосифа.

За матеріалами: www.radiovaticana.va