“Сьогодні ми також є послані на стежки цього світу, щоб свідчити”, – владика Володимир

Проте запитаймо  сьогодні себе про кого чи про що ми свідчимо і постараймося дати відповідь. До  цього закликав Преосвященніший владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ під час проповіді в Архикатедральному соборі св. Юра 27 листопада 2020 року.

“Ірод бачить в особі Ісуса Христа небезпеку і водночас конкурента. Він був би радий його відіслати зі своєї території. Бо в цій ситуації можна мати певні політичні інтереси чи акт зневіри. Для цього Ірод навіть створює коаліцію з фарисеями.  Натомість місія Ісуса – примирювати людей”, – наголосив владика Володимир коментуючи сьогоднішній уривок з Євангеліє. 

А відтак додав: “Знаємо  з євангельських  сторінок, що Ісус старався оминати певні  небезпеки. Йому це якось вдавалося, але Він йде до Єрусалиму. Там Він помирає  для того, щоб жити. У цій дорозі до Єрусалиму Ісусові товаришує апостол Филип. Його пам’ять ми сьогодні звершуємо. Він походив з Вифсаїди. Дорогою до того ж Єрусалиму він вирішує питання нагодування народу, ділить турботисвого вчителя. Просить Ісуса показати Отця, Після п’ятидесятниці проповідує Боже Слово в різних місцях,  зокрема в Антіохії. І помирає мученицькою смертю”.

“Апостол означає післаний, а мученик – свідок. Ми  також є послані на стежки цього  світу, щоб свідчити”, – переконаний архиєрей.