Сьогодні Митрополит Львівський ПЦУ Макарій відзначає 25-ліття Архиєрейської хіротонії

Рівно 25 років тому, а саме 3 листопада 1996 року у храмі Апостолів Петра і Павла міста Львова за участі Патріарха УАПЦ Димитрія Яреми, єпископа Ігоря Ісіченка та єпископа Мефодія Кудрякова відбулася архієрейська хіротонія у єпископа Львівського з чернечим ім’ям Макарій священника Миколи Малетича, який 1989 року вийшов з юрисдикції Російської Православної Церкви та перейшов до Української Автокефальної Православної Церкви. Саме з цього часу та вже впродовж двадцяти п’яти років він залишається незмінним керуючим Львівською єпархією, утверджуючи створену у 2018 році Помісну Православну Церкву України.
Сьогодні, 3 листопада 2021 року, з нагоди цієї ювілейної дати у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці міста Львова відбулася Божественна Літургія за участі ювіляра, деканів єпархії та духовенства собору під час якої було вознесено подячну молитву Господу за дарування архіпастирю мудрості, сил та здоров’я на стежині архіпастирського служіння. Спів літургії звершували хористи спільних хорів Успенської церкви та братства Апостола Андрія Первозванного під орудою пані Любов Вальчак.
Наприкінці літургії священнослужителі, семінаристи Львівської духовної семінарії та присутні представники місцевої влади привітали митрополита Макарія з ювілеєм, вручили букети квітів, побажали душевного спокою, життєвої радості та кріпості для подальшого багаторічного плідного й щирого служіння на благо Української Православної Церкви, України та її народу.
Керуючий єпархією висловив вдячність усім присутнім за постійні молитви, всебічну підтримку та синівську любов, закликав до єдності, порозуміння та любові.
Урочистості завершились спільним співом многоліття.
Коротка біографічна довідка:
Митрополит Макарій народився 1 жовтня 1944 року у селі Красне Турківського району Львівської області в селянській родині.
У 1964 році одружився з Катериною Михайлівною Андрійчик.
18 січня 1975 року висвячений в сан диякона для служіння у місті Костянтинівка Донецької області, а 10 серпня цього ж року був висвячений у сан священика.
У 1982 році заочно закінчив Московську духовну семінарію.
Пастирське служіння проходив у Донецькій, Луганській, Ростовській та Львівській областях.
У 1989 році перейшов у юрисдикцію втретє відродженої УАПЦ.
Овдовів у 1993 році.
3 листопада 1996 року висвячений у єпископа та одноголосно обраний Собором УАПЦ керуючим Львівською єпархією. Возведений у сан архієпископа у 2001 році.
25 травня 2011 року Архієрейським собором УАПЦ за пропозицією Предстоятеля УАПЦ, Блаженнійшого Мефодія Кудрякова, митрополита Київського і всієї України, за багаторічну «ревну працю для добра Церкви та утвердження духовності в українському народі» владика Макарій возведений у сан митрополита.
27 лютого 2015 року Архієрейський собор обрав митрополита Львівського, керуючого Рівенсько-Волинською і Таврійською єпархіями Макарія Місцеблюстителем УАПЦ.
4 червня 2015 року Помісним собором Української Автокефальної Православної Церкви обраний Предстоятелем УАПЦ з титулом «Митрополит Київський і всієї України».
На Об’єднавчому соборі українських православних церков, який відбувся 15 грудня 2018 року в соборі Святої Софії міста Києва та на якому обрано Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія, митрополита Макарія обрано постійним членом Священного Синоду ПЦУ.
Інформація із фб-сторінки отця Руслана Матвієнка
Світлини Andriy Tatarskiy.
Центральне фото Олени Ляхович Гал-інфо