Сьогодні отці редемпторитсти святкують 283-тю річницю заснування Згромадження

afonso_funda_congrega____o_redentoristaСьогодні, 9 листопада, спільнота редемптористів святкує 283-тю річницю від того часу, як 1732 року св. Альфонсом Ліґуорі було засновано Згромадження Найсвятішого Відкупителя. На сьогодні це одна з найактивніших християнських спільнот у Львові.

Отці та брати редемптористи, яких налічується понад п’ять тисяч, присутні на п’яти континентах, служать у семи обрядах у 77 країнах світу.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає спільноту редемптористів та її друзів і бажає Божого благословення та особливої опіки Пресвятої Богородиці. Хай Господь укріпляє вашу віру та наповнює життя радістю!

Довідка:

Редемптористи (від лат. redemptor — відкупитель) — Згромадження (Чин) Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ), засноване 1732 року Вчителем Церкви Альфонсом Ліґуорі у Неаполі для проповідницьких місій і духовного служіння серед найбільш упущених. Поширене з кінця XVIII століття поза Італією в різних країнах Європи, тепер по всьому світу.

Українська гілка редемптористів постала стараннями митрополита Андрея Шептицького, який 1913 року прийняв членів ордену з Бельгії, які прийняли греко-католицький обряд, в Уневі біля Перемишлян, потім у Збоїськах біля Львова (гімназія з інтернатом, новіціат). Найбільший центр українські редемптористи мали зокрема у Голоску біля Львова (дім філософсько-богословських студій).

Редемптористи носять чорний габіт з білий коміром. На грудях – хрестик. На поясі – велика вервиця, складена буквою “М”, що символізує особливу набожність до Марії – Матері Божої. Вони складають три обіти: чистоти, убожества і послуху.

Джерело: www.cssr.lviv.ua