Сьогодні розпочався V Помісний Собор УАПЦ на якому обиратимуть Предстоятеля

ArticleImages_60163_02Перед початком Собору, сьогодні 4 червня 2015 року, у церкві св. Андрія Первозванного у Києві єпископи УАПЦ відслужили Літургію. Усі учасники Собору пішли до вулиці Інститутської, аби вшанувати пам’ять та відправити поминальну панахиду за героями Небесної сотні та загиблими в зоні АТО.

Потім розпочався V Помісний собор УАПЦ, присвячений 25-ій річниці обрання першого Патріарха Мстислава.

“Згідно зі статутом ми сьогодні маємо вибрати Предстоятеля. А разом з тим сьогодні пам’ятна дата – 25 років, як ми обирали першого Патріарха УАПЦ Мстислава. Ці дві дати приурочені сьогоднішньому Собору. Наша Церква готова на діалог, єднання. Але перш за все потрібно вибрати Предстоятеля. Потім комісія і продовження діалогу. І я вірю, що прийде час, і дзвони святої Софії сповістять, що ми матемемо одного Патріарха” – зазначив Митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ Андрій.

Учасникам Собору УАПЦ зачитали привітання від Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Філарета, Глави УГКЦ Патріарха Святослава. З привітальним словом виступив і представник УПЦ (МП), який говорив про необхідність діалогу між Православними Церквами України.

За матеріалами: РІСУ