Сьогодні Церква спогадує пам’ять святого Шарбеля, чудотворця з Лівану

24 липня Католицька церква спогадує святого Шарбеля, ліванського монаха-чудотворця, якого Папа Павло VI, канонізуючи, назвав символом єдності Сходу й Заходу. У останні роки ця постать, прославлена багатьма чудами, стала знаною та шанованою і в Україні, зокрема й у Львові. ‘

Про життя святого розповідає Римсько-католицька церква в Україні. Юсеф Маклюф народився 1828 року в убогій сім’ї католиків маронітського обряду в Лівані. У 3 роки втратив батька; мати, піклуючись про п’ятьох дітей, удруге вийшла заміж. Із родинного дому Юсеф виніс глибоку віру; у 14 років розпізнав покликання до чернечого життя, однак за Божим голосом пішов тільки пізніше, 1851 року, попри супротив матері. Вступивши до новіціату, узяв ім’я Шарбель на честь мученика з ІІ століття. Здобув філософсько-теологічну освіту, після чого був рукоположений, відтак 16 років перебував у Аннайському монастирі. Під час мусульманської агресії проти християн опікувався біженцями та посилив покутні практики й піст, молячись про переслідувачів і постраждалих. 1875 року отримав дозвіл оселитися в пустелі, де перебував до кінця життя.

Також читайте: Сьогодні Католицька Церква вшановує пам’ять св. Шарбеля. 8 фактів про святого, які Ви не знали

Центром кожного дня для Шарбеля була Літургія, а улюбленою молитвою – адорація Пресвятих Дарів. Уже за життя пустельника вважали святим: багато людей приходило до нього з проханням про молитву та пораду. Його молитвою були врятовані поля від нашестя сарани, за його заступництвом ставалися різні чудеса й оздоровлення. Після смерті Шарбеля чудес іще побільшало. Протягом 45 ночей його могилу оточувало дивне сяйво. Коли гріб відкрили, тіло святого виявилося не просто нетлінне, а й єлеоточиве.

Зображають святого в чернечому вбранні, часто в капелюсі, із заплющеними очима. Використовують фотографії (Шарбель був зафіксований на світлині серед маронітських місіонерів, які 1950 року прибули помолитися біля його тіла).

Мощі святого Шарбеля в Соборі святого Юра

У Львові традицію особливого ушанування святого Шарбеля розвинув Архикатедральний Собор святого Юра. Присвячене йому моління тут здійснюють щовівторка, і до нього долучається багато вірних. О 10:00 у вівторок в Соборі  звергують Божественну Літургію за оздоровлення недужих, кволих та немічних. Опісля служать Молебень до святого цілителя Шарбеля, після якого усі молільники мають змогу вшанувати мощі святого Шарбеля, а також отримати благословення через окроплення освяченою водою і помазання єлеєм, освяченим на мощах св. Шарбеля.