Сьогодні Церква відзначає День св. Йосифа. 5 “порад” святого для щасливого подружжя

Сьогодні, 19 березня 2021 року, у Римо-Католицькій Церкві відзначають День св. Йосифа. Це особливо важливо, з огляду на те, що Папа Франциск проголосив 2021 рік Роком цього святого. Відтак, пропонуємо до Вашої уваги 5 моментів з життя святого Йосифа, які навчають сучасних людей жити у родині мирно та у дусі християнської любові.

  1. Святий Йосиф поставив Марію на перше місце.

Святий Йосиф завжди думав про те, як зробити найкраще для Марії. Він враховував її інтереси та потреби у своєму житті.

2.  Святий Йосиф мав вміння слухати.

Він слухав Бога та інших. Чи слухає і чує Вас Ваша “друга половинка”? Чи він,   вона активно намагається пізнати, що тобі подобається і потрібно? Чи думає про те, які плани має Бог на вас та ваші стосунки?

3.  Святий Йосиф був добрим татом.

Як можете зрозуміти, чи хтось буде добрим батьком? Найважливіші чесноти для доброго батька – це терпіння і смирення. Кожен батько допускає певні помилки у вихованні дітей, але якщо він вміє вчитися на цих помилках і  виявляти при цьому терпіння, то дуже велика імовірність, що він буде добрим батьком.

4. Святий Йосиф виявляв витривалість і терпіння під час життєвих проблем

Уявіть, що вам доведеться несподівано переїхати в іншу країну відразу після народження вашого сина – щоб уникнути того, хто намагається його вбити. А тоді уявіть, що ви подорожували також під час його народження, тож у вас давно не було нормального дня вдома. Це те, що св. Йосиф і Марія пережили на початку спільного життя.   Навчитися бути гнучкими, коли щось не відбувається так, як ти хочеш, є важливою навичкою шлюбу. 

5. Довіра до Бога

 Завдяки вірі  і довірі до Бога святий Йосиф  розуміє, що це дитя, що має народитися, – це Божий Син, а він стане його опікуном, беручи на себе земне батьківство.

   Підготовано за матеріалами Сесілії Пігг сайту “Aleteia”