Сьогодні у храмі св. Архистратига Михаїла розпочалися святкування 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля. ФОТО

Сьогодні, 22 червня 2019 року, у храмі св.Архистратига Михаїла у Львові за участі Преосвященного владики Володимира, єпископа-помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ була звершена Велика Вечірня з Литією. Під час Вечірні духовенство та вірні пройшли Хресним процесійним ходом вулицями Львова. Ця подія розпочала святкування 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля, яке відзначаємо цьогоріч. До молитви долучилися численне духовенство, монашество, миряни.

Процесійний обхід рухався вулицями Винниченка – Просвіти – Короленка – Лисенка. 

До присутніх із словом звернувся Владика Володимир, який наголосив:

“Саме з цього храму, з цього подвір’ я, з тих сходів почалася історія – історія легалізації нашої Церкви. Це для Вас привілей, а водночас виклик і відповідальність . Моління будемо продовжувати завтра об 11тій годині, хто має час приєднуйтеся”.

У травні 1989-го біля зачиненого храму святого Архистратига Михаїла у Львові греко-католицькі священики розпочали щонеділі служити літургії. А сьогодні, 22 червня 2019 року, Владика Володимир зачитав перед присутніми уривок із Послання Патріарха Йосипа Сліпого із ув’язнення. Вже тоді великий українець пророчо дивився у майбутнє та вірив, що Українська Греко-Католицька Церква неодмінно буде вільною та вийде із підпілля.

Вже тоді він пам’ятав за нас. За тих, які сьогодні, 22 червня 2019 року, приєдналися до того Хресного Ходу. Щоби відзначити початок цього ювілею, згадати попередників, бути разом з сучасниками. Це ще раз нам показує, що святість це не якась дуже далека перспектива. Вона дотикає нашого життя сьогодні” – підкреслив Владика Володимир.

Додамо, що завтра об 11:00 у храмі св. Архистратига Михаїла відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія з відзначенням осіб, які витривали у часи підпілля.