Сьогодні у Ісламському культурному центрі у Львові святкували Курбан-байрам

Сьогодні, 20 липня 2021 року, у Ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада у Львові відбулося масштабне святкування Ід аль-Адха. До події долучилося понад 3 сотні осіб. Звісно, ключовим акцентом була молитва, а опісля почастунок та подарунки для дітей.

“Попри погодні умови, дощі, ми дуже гарно посвяткували. Мечеть була заповнена, також жіночий зал, класи. Відбулася молитва, було частування, подарунки для дітей. Насправді це свято має дуже багато сенсів. Один з головних, що будь-яке свято, яке у нас у мусульман (а у нас їх 2) свідчить про покірність Богу та вдячність. Другий акцент – це те, що людина, яка не може собі дозволити багате святкування у мечеті не відчуває цього, бо у мечеті відбувається рівність між людьми. Навіть якщо ти нічого не маєш, ти так само святкуватимеш як багатий. Будеш смачно їсти, бути поруч з присутніми. У Ісламі також дуже важливо виявляти особливу увагу нашим батькам і рідним. І свято дає максимальну можливість для цього, щоб зустрітися. Зараз мої батьки у Криму, я у Львові, але я можу зателефонувати їм. Це мій обов’язок приділяти увагу батькам, а свято ще більше зміцнює цей зв’язок”, – розповів імам Мурат Сулейманов.

Представниця жіночої організації “Ірада” Софія Умрякова розповіла, що для неї, нині, найголовнішою була радість живої зустрічі і, звісно, молитва:

“Нарешті довгоочікувана зустріч втілилася у життя. Під час минулих свят ми не могли всі повністю зустрітися. А тут ми могли обійнятися, долучитися до святкувань, почастуватися солодощами.  Адже жінки люблять поспілкуватися.Звісно, головною була спільна молитва, бо це те, що нас укріплює та єднає”, – зазначила пані Софія.

Більше із життям Ісламського культурного центру у Львові, Ви можете ознайомитися за посиланням.

У публікації використано фото із фб-сторінки Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада.