Сьогодні у Києві звершили Архиєрейську хіротонію Владики Степана Суса

Сьогодні, 12 січня, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ  у Києві відбулася Архиєрейська хіротонія наймолодшого католицького єпископа у світі – владики Степана Суса. Котрий став куріальним єпископом  Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зігріса.

Богослужіння очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав — головний святитель, співсвятителі: Митрополит Львівський УГКЦ Владика Ігор та єпарх Стемфордський Павло. 

Молитву розпочали процесійною ходою від Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці до Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Спершу владика Степан тричі публічно склав визнання своєї віри, а відтак власноруч підписане визнання було передане Главі УГКЦ  Блаженнішому Святославу.

У історичній події взяли участь єпископи УГКЦ та РКЦ, також були присутніми єпископи ПЦУ. Чисельно долучилися священики з різних куточків України, монашество, миряни. 

Блаженніший Святослав підкреслив у своєму Слові, що нині Господь посилає йому помічника у особі Владики Степана:

“Ми сьогодні були свідками, народження, свячення нового єпископа. Владико Степане, дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до цієї хвилини. Ви, як молодий священик, мабуть бачили як багато сьогодні людей виїджає з України і думали , як їх супроводжувати, де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного храму св. апостолів Петра і Павла у Львові, мабуть,більше з усіх нас чули і бачили плач сучасної української Рахилі. Бо Ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу, і Незалежність. А сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві. І сьогоднішнє Євангеліє каже, що найважливіше, щоб в історичних моментах, ми з Вами, як віруючі люди, побачили, що навіть зараз зі мною,в цій історичній хвилі, яку переживаю, Бог є особисто, реально присутній. І сьогодні наша Церква відчуває потребу супроводжувати наших українців, де б вони не були.  Тому гасло нашого Патріаршого Собору, який відбудеться у серпні “Твоя Церква всюди і завжди з Тобою”.  А так як Глава Церкви не може бути присутній на всіх континентах, мені сьогодні Господь послає помічника” – наголосив Блаженніший і додав, що це подія Вселенської Церкви. 

Нововисвяченого єпископа привітав Апостольський Нунцій в Україні, Клаудіо Гуджеротті, який розповів, що служіння у Курії не є легким, але побажав з молитвою долати всі виклики і досвідчувати, єпископське служіння як вияв Божої ласки. 

Наприкінці моління до присутніх звернувся нововисвячений владика Степан:

“Я свідомий того, що до нового служіння мене покликав сам Господь. І коли мене запитували,яким має бути єпископ, я говорив, що перш за все має бути людяним.У особі священиків, єпископів Господь зустрічається з тими, хто ще шукає стежки до Нього. І я би хотів  -все своє життя, як людина і душпастир бути у руках Божих тим обличчям  у якому Він зустрічається з тими, хто ще шукає стежки до Нього”

Привітав нововисвяченого єпископа секретар римо-католицької конференції єпископів в Україні Владика Віталій Скоморовський, який зачитав лист від голови конференції єпископів України єпископа Броніслава Бернацького. 

Звернувся до владики Степана і Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр:

“Я сердечно вітаю, Владико, Вас з єпископськими свяченнями. І згадую свої свячення, які були майже 13 років назад, коли було 50 єпископів, і сьогодні також бачу повноту Церковну. Єпископство – це не слава, не почесті, а відповідальність перед Богом і народом Божим. Дозвольте піднести Вам цю святу Панагію, яка залишилася від покійного Блаженнішого Владики Володимира” – наголосив владика Олександр.

Також владику Степана привітали від імені Синодальної комісії з міжхристиянських відносин ПЦУ. 

 

Підготувала Оксана Бабенко, Фото Христини Кутнів і Київської Ариєпархії.