Сьогодні у Львівському Будинку воїна відкрили фотовиставку родин військовополонених та зниклих безвісти

Сьогодні у львівському Будинку воїна, що на вул. Короленка відкрили тематичну виставку світлин родин зниклих безвісти та військовополонених. Ініціатором заходу  стали представники ГО “Всеукраїнський громадський рух матерів та родин учасників АТО “Берегиня”. Ця виставка є “мандрівною” і вже “відвідала” чимало міст України та іноземних країн.

Алла Макух, керівниця ГО “Берегиня”  розповіла про концепцію фотовиставки:

“На світлинах ми можемо побачити фотографії родин: це мами, це діти, це родини, які тримають у руках портрети своїх рідних. Найбільш болюче це невідомість. Адже коли ти поховав свого сина, знаєш де його могила, можеш виплакати свій біль. Але коли ти не знаєш, де знаходиться твій син, твоя рідна душа, то дуже важко переживати це відчуття. По багатьох  з хлопців, які представлені тут на світлинах є переконливі докази, що вони потрапили у полон. Хочу сказати, що, на жаль, зараз ми не можемо ні повертати хлопців з полону, ні шукати зниклих безвісти. Представники громадських організацій присутні на тій території, але їм не дозволяють шукати пошуки. Саме тому ми проводимо такі виставки  в Україні та поза її межами, щоб привернути увагу громадськості до такої категорії громадян: військовополонених та зниклих безвісти. На жаль,на 8 році війни досі не ухвалений Закон про статус полоненого. Вже більше двох років не працює досконало комісія, щодо зниклих безвісти. Немає поки можливості створити спільний реєстр зниклих безвісти. Тому що немає фінансування. Хочу подякувати вам за те, що ви знайшли час, щоб підтримати цих матерів. Мами потребують підтримки держави, суспільства, щоб пережити весь цей біль і всю цю надію – на повернення, все ж таки, своїх дітей додому”.

Завітала на презентацію виставки заступниця міського голови з питань гуманітарної політики Галина Слічна:

“Ми раді вас вітати у нашому місті. Дякую вашій громадській організації. Невідомість – це найгірше, що може бути у людини. Бо це постійні біль, страждання, стіна, яка стоїть перед кожним. Але у серцях кожного з нас має бути у серці величезна віра, що військовополонені повернуться додому живі і здорові. Найперше це молитва. Молитва до Бога. А особливо материнська молитва, яка творить чудеса. І у це треба вірити. Знаєте, я вам зичу бути здоровими, мати сильну витримку. І єдине, що я  прошу у Господа – нехай Всевишній почує наші молитви, ваші молитви і нехай наші хлопці відчувають це і повертаються до своїх домівок. Кріпіться, тримайтеся разом”.

 Долучилася до виставки й пані Катерина Кіт-Садова, яка сказала представницям ГО “Берегиня”, що поділяє їхній біль і що вони не самі.

Долучилася до презентації зокрема радниця міського голови  і офіцерка ЗСУ Тетяна Науменко.

Додамо, що сьогодні вранці представники ГО “Берегиня” спільно із радницею міського голови Тетяною Науменко завітали до Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла, де настоятель о. Тарас Михальчук провів для них екскурсію святинею.


Немає опису.

Фото Олександра Мазуренка, із фб-сторінки о. Тараса Михальчука