Сьогодні у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку “Світ Львівської Ставропігії”

Сьогодні, 28 вересня 2021 року, у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку “Світ Львівської Ставропігії”, присвячену 30-річчю відродження Львівського ставропігійного братства св. апостола Андрія Первозванного. Презентація відбулася у музичному супроводі хору “Ставрос”.

Директор музею історії релігії Орест Малиць відзначив, що Львівське Ставропігійне братство є однією з найдавніших громадських організацій не лише України, але й Європи.

Долучився до відкриття виставки Митрополит Львівський ПЦУ Макарій, який відзначив, що братство, на сьогодні, розвивається у правильному руслі:

“Ця виставка – це наша історія, ми повинні пишатися тією історією, яку маємо. Так Господь веде нас. Щоб ми стали згуртованіші, сильніші. На виставці є багато експонатів, цікавих фотографії. Колись ми всі, старші, брали участь у тих знаменних церковних подіях 80-90-х років. Все забувається, але коли історичні події задокументовані є фото, то спогади відразу оживають. Тому, заохочую відвідувати цю виставку”, – підкреслив Високопреосвященний Владика.

На виставці можна побачити, наприклад, особисті речі священника церкви Петра і Павла у Львові, ініціатора відродження братства отця Володимира Яреми (майбутнього Патріарха Київського і всієї України УАПЦ Димитрія): мантія, кукіль, друкарська машинка, на якій він друкував наукові роботи. Чимало й документів, які представляють нинішню діяльність братства. Наприклад це афіші різноманітних концертів духовної музики.

З історичної точки зору, Львівське ставропігійне братство є унікальною організацією, адже бере свій початок у глибині століть і є відновленою 30 років тому. Це немов небагато, але це вік цілого покоління.

“Пригадую 1988 рік, коли ми роздумували над відновленням братства. А вже наступного року ми приступили до конкретних дій – затвердили статут. 30 років не так і багато, але це ціле покоління. Багато братчиків у Божих засвітах, але маємо віддати належне і тим, хто зараз є. Вміймо одне одного шанувати і подякувати”, – наголосив настоятель Успенського храму, який був очевидцем відродження братства о. Ігор Бурмило.

Як розповів головний натхненник виставки, керівник Львівського ставропігійного братства імені апостола Андрія Первозванного о. Юрій Федів за 30 років відродження братства зроблено багато.

“Наш хор “Ставрос”, який почався 23 роки тому, був нашою візиткою у світі. Ми були у Німеччині, Литві, Польщі, Румунії. І найбільше, що ми досягли, це була Свята Літургія, яку очолював Патріарх Варфоломій 24 листопада 2019 року. Вперше наш хор поїхав у Константинополь і музично супроводжував Святу Літургію, яку очолив Вселенський Патріарх.  Ми співпрацюємо з Владикою, з нашими парафіями. І за ті 30 років ті старці,які є з нами, стали основою на якій ми засновували нові проєкти. Ми маємо добрі стосунки з діаспорою. Творимо відеоролики на релігійну тематику. Ведемо унікальний часопис за яким можна вивчити всю історію старої УАПЦ. Хочемо висловити вдячність усім, хто є з нами”, – наголосив диякон Львівської єпархії ПЦУ Юрій Федів.