Сьогодні у Львові Архиєрейською Божественною Літургією відзначили 10-річчя студентського храму св. Володимира

Сьогодні, 28 липня 2021 року Божого, відбулося святкування престольного празника та десятої річниці з нагоди відкриття Студентського храму Святого рівноапостольного князя Володимира, що знаходиться поблизу студмістечка Національного лісотехнічного університету на вулиці Природній 8а. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Владика Степан Сус – голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ.
Відтак на проповіді єпископ привітав усіх мирян зі світлим празником Святого Володимира Великого, а в особливий спосіб тих, хто у цей день святкує свої іменини.
“Ми із вами маємо чудову нагоду застановитися над даром віри. Люди, котрі наповнюють своє життя непотрібними речами, а це означає, що вони дистанціюються від Бога, від молитви, від правильної поведінки, такі люди не знають, для чого вони живуть і до чого вони покликані. І пізніше, якщо дасть Бог, така людина прийде до священика і запитає: “Отче, а у чому полягає сенс життя?”. А сенс життя полягає у тому, щоб його прожити правильно, прожити так, щоб потім нам не було соромно, озираючись назад, у наше минуле, у всі ці дні, котрі залишилися позаду. А не соромиться той, хто старається жити правильно, навіть, якщо і помиляється. Сьогодні. Церква ставить нам у приклад життя Святого Володимира, людини, яка мала життя як поганина, так і християнина. Але колись, цей добрий вчинок змінив життя цілого народу та історію багатьох людей і навіть нас. Ми стали християнами, котрі готові своє життя не просто прожити, але пережити правильно. Ми маємо неоціненний скарб віри, маємо таке, що не можна заробити, чи купити, а можемо хіба отримати в дар від Господа Бога. Цим даром ми можемо і мусимо ділитись з іншими, пригадувати тим, хто “заблукав” і старатися тим даром користуватись кожного дня, оскільки ми є люди віруючі”, – наголосив Владика.
Після Літургії величаво прозвучало знамените “Είς πολλά έτη, δέσποτα”, а відтак священики від імені усієї парафіяльної громади подякували єпископу за приїзд та щире, Батьківське благословення.
 
Підготував Дамян Чудяк, фото автора