Сьогодні у Львові молитовно вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького

Сьогодні, 22 січня, у Львові відбувся захід «Закатований за волю України» з нагоди вшанування річниці смерті Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького. Так, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні звершили Поминальну Панахиду та запалення лампадок для вшанування Героя.
“Кожен із Героїв Небесної Сотні справді заслуговує Неба” – наголосив у своєму слові до присутніх, о. Андрій Сіданич:
 
” Часто можна почути, що Майдан єднав. Героїв Небесної сотні і нашого земляка Юрія Вербицького об’єднала любов. Любов до рідної землі, до своїх близьких, рідних. Не раз ми чуємо цю Приповідку, яка каже: “Голос народу – голос Божий”. І люди причислили їх до Героїв Небесної Сотні. Справді, кожен із них заслуговує Неба.  Через те, що наслідував самого Бога, коли віддали своє життя заради інших. Сьогодні  ми молимося і особливо вшановуємо їхню пам’ять. Маємо переживати їхню любов до рідної землі у своєму житті. Живімо цим!  Творімо цю любов далі! Справді любов єднає і будує! Це те, що не може зруйнувати жодна людина. І наш земляк Юрій Вербицький справді був великою Людиною з великої букви, бо незважаючи на катування, він залишився вірним своїй землі, своїй Україні.  Пам’ятаймо !“, – наголосив священнослужитель.
 

«Сьогодні всі ми з вами згадуємо День Соборності, День Злуки. І сьогодні тут дуже багато людей, які тоді, у 90-ті роки, були у цьому ланцюзі. Ми стояли разом і молили Бога за Україну. Раніше ми мали великі ілюзії, що все це вже відбулося, проте тільки зараз ми розуміємо, яка у нас важка, болюча дорога, скільки життя треба віддати за те, щоб мати право жити у вільній, незалежній державі.

Також в цей день ми згадуємо Юрія Вербицького. 6 років його немає разом з нами. Він сьогодні на небі. Він дійсно пройшов через муки. Я дякую усім, що знайшли можливість сьогодні сюди прийти. Сьогодні ми запалимо лампадки у пам’ять наших Героїв Небесної Сотні, які насправді прокладають дуже важкий та дуже непростий шлях. Але усі ми повинні вірити у нашу Україну”, — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

 

Загалом у Львові протягом місяця відбуватиметься низка заходів для вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та привернення уваги громади до подій Революції Гідності. Зокрема, у міській Ратуші відкрили фотовиставку «Майдан 2014. Люди та події». Експозиція має 90 фотографій формату А3 і триватиме до кінця лютого 2020 року. Вхід вільний.

 

За матеріалами Львівської міської ради

Фото Романа Балука